Drewniane skrzynie – modny dodatek do wnętrza i ogrodu
0 Comment 4046

Drewniane skrzynie – modny dodatek do wnętrza i ogrodu

Ogród, Wnętrza, Zakupy
[REKLAMA]

Skrzynie z drewna to nie tylko modny, ale także bardzo praktyczny dodatek do domów i ogrodów. Pozwalają uporządkować dziecięce zabawki, pasują do wnętrz w każdym stylu, są pojemne i stylowe. Ponadto niektórzy producenci oferują drewniane skrzynie wykonywane na indywidualne zamówienie, dzięki czemu można dopasować jej rozmiar i kształt do potrzeb.

Zalety drewnianych skrzyń

-trwałość

-wielofunkcyjność

-pojemność

Jaką skrzynię wybrać?

Przy wyborze skrzyni najważniejsza jest funkcja, którą ma pełnić. Jeżeli ma stać na zewnątrz powinna zostać wcześniej odpowiednio zaimpregnowana, aby nie drewno nie uległo zniszczeniu. Dystrybutor opakowań drewnianych PAKO-BUD oferuje skrzynie robione na indywidualne zamówienie, tak aby były jak najlepiej dostosowane do potrzeb klientów. Produkuje skrzynie pełne oraz ażurowe z różnych rodzajów drewna. Dzięki temu można wprowadzić ten dodatek do wnętrz w każdym stylu.

Drewniane skrzynie w domu

Skrzynie z drewna są charakterystyczne przede wszystkim dla wnętrz w stylu marynistycznym. Świetnie komponują się z marynarskimi motywami na poduszkach czy tapecie i wprowadzają do wnętrza nadmorski, letni klimat. Drewniane dodatki nie są obce również domom skandynawskim. Tu drewno zwykle występuje w odcieniach szarości bądź w bieli. Skrzynie z ciemnego, szlachetnego drewna natomiast sprawdzą się we wnętrzach inspirowanych stylem kolonialnym.

Drewniane skrzynie ogrodowe

W ogrodzie często znajduje się wiele narzędzi i akcesoriów sportowych. Źle przechowywane rdzewieją i tracą zastosowania. Warto więc umieścić je w dużej skrzyni, która będzie zarazem ozdobą ogrodu, altany czy tarasu. Właściwie zaimpregnowane drewno będzie o wiele bardziej odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Drewniane skrzynie na balkon

Kolejnym miejscem, w którym można umieścić drewnianą skrzynię jest balkon. Często w niewielkich mieszkaniach brakuje miejsca na przechowywanie. Dobrym pomysłem na zagospodarowanie balkonu jest umieszczenie na nim solidnej skrzyni, z trwałego, dobrze zabezpieczonego drewna. Dzięki temu, zyskasz miejsce na przechowywanie wielu rzeczy, na które nie masz miejsca w mieszkaniu.

Drewniane skrzynie na kwiaty

Szukasz alternatywy dla donic? Możesz zastąpić je stylowymi, drewnianymi skrzyniami. Stworzą idealne tło dla roślin i będą świetnie uzupełniać wnętrze w każdym stylu. Co więcej, są trwalsze od donic z tworzyw sztucznych i nie odwracają uwagi od kwiatowych kompozycji.

Drewniane skrzynie – cena

Ceny drewnianych skrzyń waha się od 100 do 500 zł, w zależności od rozmiaru skrzyni, jej przeznaczenia oraz rodzaju drewna z jakiego jest wykonana. Najmniej kosztują niewielkie, proste skrzynki na narzędzia lub kwiaty, najdroższe natomiast są duże, zdobione kufry w starym stylu.

Jak odpowiednio zaimpregnować skrzynię z drewna?

Producenci oferują wiele zróżnicowanych preparatów do impregnacji drewna: impregnaty, lazury, lakiery i lakierobejce. Przed zabezpieczeniem należy oczyścić drewno z kurzu i pyłu.

Powinno się rozprowadzać farbę w kierunku zgodnym z przebiegiem słojów. Jeżeli planujesz zabezpieczyć drewno kilkoma warstwami preparatu, pamiętaj aby pozbyć się kurzu i pyłu przed nałożeniem każdej kolejnej warstwy.  Właściwie zabezpieczone dodatki z drewna stają się odporne na działanie deszczu, słońca lub wiatru i służą o wiele dłużej niż produkty z drewna, które nie zostało zabezpieczone. W centrach ogrodniczych dostępne są także pokrowce na skrzynie z drewna, stanowiące dodatkową ochronę jesienią i zimą.

Dodaj komentarz

Back to Top