Panele szklane zamiast płytek
1 Comment 150

Panele szklane zamiast płytek

Dom, Wnętrza
[REKLAMA]

Coraz częściej spotyka się w nowoczesnych kuchniach szklane panele. Zastępują płytki, łącząc ich funkcjonalność z modernistycznym designem i oryginalnością.

Aktualnie możliwości są naprawdę duże. Na takich panelach możesz nadrukować wręcz niespotykane, dowolne wzory. Montuje się je szybko. Wystarczy ok. 1 – 1,5 i wszystko jest gotowane. Możesz zapomnieć o przycinaniu płytek, fugowaniu, oczyszczaniu ich. Montaż paneli szklanych jest czysty i nie wymaga godzinnego sprzątania, szorowania.

Zastosowanie

Najczęściej stosuje się je w kuchni. Chociaż odchodzi się również od tych standardów i wymyśla coraz to nowe rozwiązania. Szklane elementy mają to do siebie, że pasują niemal do każdego rodzaju pomieszczenia. Panele szklane to nie tylko ozdoba ścian w kuchni czy w łazience, ale sprawdzi się także w saunie czy na basenie. Takie panele można stosować w salonach fryzjerskich, gabinetach lekarskich, dentystycznych. To świetny sposób na urozmaicenie monotonii ścian nie tylko w domu, ale również w ośrodkach zdrowia, przychodniach.

Zalety

Największą zaletę jest wyjątkowy wygląd. Możesz zaprojektować niemal dowolny wzór. Firmy, produkujące panele szklane na zamówienie, np. Beluglass dają możliwość zaprojektowania własnego nadruku: http://beluglass.pl/szklo-do-kuchni-panele-szklane/. Firma wykona je zgodnie ze zleceniem klienta. Możesz wybrać gotowy motyw z szablonów bądź poszukać inspiracji w Internecie czy znaleźć je wśród zbioru swoich zdjęć. Możliwości są właściwie nieograniczone. Wybrane przez Ciebie szkło nie musi być wcale białe. Istnieje szeroka gama kolorów i barw.  Możesz wybrać również różnorodne struktury szkła. Niewątpliwym plusem paneli szklanych jest to, że są odporne na wilgoć i wysoką temperaturę. Dlatego też mogą być stosowane w kuchni czy łazienkach. Chronią, ale zdobią. Ładnie wyglądają, a jednocześnie pełnią funkcję tradycyjnych płytek. Nie ma tutaj fug, co oznacza, że nie gromadzi się brud i osady. Ważny jest również fakt, że można zamontować podświetlenie paneli. Wygląda to nie tylko elegancko, ale również podkreśla charakter dekoracji, wydobywa kolor i strukturę.

Co z montażem?

Nie ma z tym większego problemu. Możesz zapomnieć o szorowaniu fug i bałaganie. Taki montaż jest na tyle prosty i szybki, że możesz wykonać go samodzielnie. Jeśli zdecydujesz się na zaprojektowanie paneli pod indywidualne zamówienie, firma idealne wpasuje je w przestrzeń. Uwzględni również znajdujące się w ścianie gniazdka. Otrzymujesz gotowy produkt idealny do montażu. Istnieje również możliwość zlecenia montażu firmie, która wykonała projekt.

1 Komentarzy

  1. Anulka 20 marca 2018 at 07:20

    Może to i nowoczesne rozwiązanie i na pewno pasuje do wszechobecnego stylu modern ale mnie osobiście nie przekonuje. Wiem że daje wiele możliwości ale według mnie sprawia że wnętrze staje się zimne i nieprzystępne. Wolę ocieplać mieszkanie a nie sprawiać że wygląda na sterylne.

Dodaj komentarz

Back to Top