Kalifornia – stan warty odwiedzenia!
0 Comment 2365

Kalifornia – stan warty odwiedzenia!

Podróże, Turystyka
[REKLAMA]

Z czym kojarzy Ci się Kalifornia? Z pewnością pierwsze, co przychodzi na myśl, to Fabryka Snów, czyli Hollywood, jednak to tylko jedna z wielu atrakcji, które czekają w tym rejonie. Sama jego stolica – czyli Los Angeles – to miejsce, gdzie można spędzić mnóstwo czasu i dobrze się przy tym bawić! Podpowiemy Ci, w jaki sposób najlepiej tam podróżować oraz co zobaczyć na miejscu.

Podróż po Stanach – jak się do tego zabrać?

Zanim zaczniesz planować, jakie znajdujące się w Los Angeles atrakcje zobaczyć, zadbaj najpierw o uzyskanie wizy – bez niej zostaniesz zawrócony z granicy. Procedura jest nieco czasochłonna, jednak trzeba przez nią przejść. Na początku możesz załatwić wszystko przez internet – złożyć wniosek, stworzyć swój profil, a także dokonać stosowanej opłaty za rozpatrzenie twojego podania. Potem jednak musisz odwiedzić osobiście ambasadę w Warszawie lub znajdujący się w Krakowie konsulat USA, aby porozmawiać z urzędnikiem. Od tej rozmowy zależy przyznanie Ci wizy. Gdy masz już ją w dłoni, wówczas możesz zaplanować swoją podróż po Stanach, jednak pamiętaj o jednej rzeczy – wiza nie jest automatyczną przepustką na teren USA, a jedynie umożliwia Ci stawienie się na granicy. Dopiero na niej urzędnik departamentu imigracyjnego zdecyduje, czy możesz wkroczyć na terytorium Stanów Zjednoczonych. W większości przypadków nie ma z tym problemu.

Jak dostać się do USA?

Do Stanów Zjednoczonych, jak i całej Ameryki Północnej, możesz dostać się z Polski albo drogą wodną, czyli statkiem, albo znacznie szybciej i taniej, czyli samolotem. Jeśli marzy Ci się Kalifornia, wówczas najlepsza metoda na dostanie się do niej to lot samolotem do Los Angeles. Na stronie serwisu Fru.pl możesz znaleźć wszystkie rejsy z Polski i sprawdzić ceny za bilety – wahają się one od niecałych 2 do ponad 2,8 tysiąca złotych. Czas podróży i jej cena zależą m.in. od takich czynników, jak ilość przesiadek po drodze oraz linie lotnicze, którymi będziesz podróżować. W optymalnym przypadku jest to 14 godzin.

Co zobaczyć na miejscu?

Oferowane przez samo Los Angeles atrakcje to  między innymi niezwykły park rozrywki Universal Studios Hollywood, California Science Center – gdzie można zobaczyć prawdziwy prom kosmiczny, znany z licznych filmów dworzec kolejowy Union Station, Exposition Park z potężnymi szkieletami prawdziwych dinozaurów, a także Park Griffith, oferujący najpiękniejsze widoki na panoramę miasta. To zaledwie kilka z wielu atrakcji, jakie są na miejscu. Skoro Kalifornia, to i piękne plaże, surfing i mnóstwo miejsc do aktywności na świeżym powietrzu. Warto dodać, że poza Los Angeles znajdziesz również inne ciekawe miejsca, a więc możesz odwiedzić nie tylko tą metropolię, ale – korzystając z wizy – odbyć większą podróż po Stanach.

Dodaj komentarz

Back to Top