Marzysz o innej pracy? Zdobądź nowe kwalifikacje!

Marzysz o innej pracy? Zdobądź nowe kwalifikacje!

Edukacja, Nauka, Praca
[REKLAMA]

Utrzymujące się od wielu miesięcy niskie bezrobocie sprzyja osobom poszukującym nowej, lepszej pracy. Oprócz ofert pracy do znalezienia wymarzonej posady konieczne są jednak odpowiednie kwalifikacje. Dzisiaj ich zdobycie, a nawet nauka nowego zawodu od podstaw nie stanowi żadnego problemu – wystarczy do tego odrobina chęci, determinacji oraz dobra szkoła oferująca ciekawe kursy zawodowe.

Nowy zawód nawet w kilkanaście miesięcy

Świat zmienia się dzisiaj szybko jak w kalejdoskopie, dlatego często kierunki, które kończyło się 10-20 lat temu, dzisiaj okazują się mało atrakcyjne na rynku pracy. Zamiast załamywać ręce, że nie można znaleźć dobrej posady w swoim zawodzie, lepiej jest po prostu dostosować się do aktualnych warunków na rynku pracy. Na naukę nigdy nie jest za późno, a tym bardziej na to, by wziąć swój los w swoje ręce i odmienić życie na lepsze. Wystarczy skorzystać z szerokiej oferty szkół policealnych, które stale dostosowują swój program nauczania do aktualnych wymagań rynku pracy i dzięki temu proponują wyłącznie takie kursy zawodowe i szkolenia, których absolwentów poszukują pracodawcy. Kursy takie trwają od kilku miesięcy do 2 lat, a więc są dużo łatwiejsze do ukończenia niż np. studia zaoczne.

Zawody poszukiwane przez pracodawców

Dzisiaj można wymienić co najmniej kilka kierunków, których ukończenie gwarantuje szybkie znalezienie dobrze płatnej pracy. Wg raportu „Barometr zawodów” przygotowanego w 2017 r. przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej najbardziej poszukiwanymi zawodami w Polsce są m.in.:

  • kierowcy
  • księgowi
  • fryzjerzy
  • kucharze
  • pracownicy budowlani różnych specjalizacji

Odpowiednie przygotowanie do wykonywania wyżej wymienionych profesji nie wymaga kilkuletnich studiów, lecz jedynie kursów zawodowych. Przykładowo w jednym z najlepszych centrum kształcenia Zacisze w Warszawie przyśpieszony kurs księgowego trwa 90 h, a kurs fryzjerstwa 70 h, natomiast pełne szkolenie zawodowe w tych profesjach zajmuje 2 lata. Dobre szkoły oferują zwykle różne tryby nauki – dzienny, wieczorowy i zaoczny, dzięki czemu nowy zawód można zdobyć bez zaniedbywania obowiązków zawodowych i rodzinnych.

Zdobycie nowego zawodu z pewnością wymaga poświęcenia czasu i energii, jednak jest ono potem skompensowane lepszą pracą i wyższymi zarobkami. Aby jednak rzeczywiście nauka pomogła w spełnieniu marzeń o lepszej pracy, warto wybrać szkołę z uprawnieniami MEN, która zapewnia wysoki poziom nauczania oraz honorowane przez pracodawców zaświadczenie MEN o ukończeniu kursu.

Dodaj komentarz

Back to Top