Łóżka drewniane – klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody

Łóżka drewniane – klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody

Poradnik, Wnętrza
[REKLAMA]

Drewniane łóżka to bodaj najpopularniejszy element sypialnianej aranżacji. Wybieramy je często ze względu na ich niezawodność, klasyczną formę i wiele innych przydatnych cech. Bądź co bądź, jest to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Dlaczego?

Uniwersalna konstrukcja na każdą okazję

Drewno to materiał łatwy w obróbce. Łóżka, które są z niego wykonane, to meble uniwersalne, które z łatwością można połączyć z dowolnym stylem aranżacyjnym. Niezależnie od tego, czy zaprojektowaliśmy sypialnię w wariancie nowoczesnym, skandynawskim (minimalistycznym), czy też rustykalnym, drewno i tak będzie do niego pasować. Pewnym wyjątkiem jest tu aranżacja postindustrialna, ale w jej przypadku warto postawić na rozwiązania łączące w sobie klasyczne drewno oraz metalowe zwieńczenie.

Co ciekawe, łóżko drewniane można kształtować w dowolny sposób. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby klasyczną konstrukcję wzbogacić o dodatkowe zdobienia np. w stylu góralskim. Zresztą drewniane, rzeźbione łóżka cieszyły się dawniej ogromną popularnością.

Wszechstronność konstrukcyjna

Na korzyść łóżek drewnianych przemawia również ich dostępność w różnych wariantach konstrukcyjnych. Meble z litego drewna nowoczesne mają to do siebie, że są lekkie, wytrzymałe i łatwe w montażu. Łączenie poszczególnych elementów odbywa się za pomocą śrub, złącz mimośrodowych i klejonych, drewnianych kołków. W ten sposób można w krótkim czasie złożyć:

  • łóżko dla dzieci,
  • łóżko pojedyncze, podwójne,
  • łóżko piętrowe.

Co więcej, łóżka drewniane są po prostu tanie. Podczas transportu nie zajmują dużo miejsca, w związku z czym ich elementy można przenieść nawet do małych, ciasnych wnętrz, by tam rozpocząć dalsze składanie.

Bezpieczeństwo to podstawa

Łóżka z drewna są też bardzo bezpieczne. I nie chodzi tu wyłącznie o ich wytrzymałość konstrukcyjną (choć ta jest i tak duża), ale też o neutralność alergiczną. W dużym skrócie – drewno nie emituje pyłków, które mogłyby być problemem dla alergików. Poza tym są łatwe w czyszczeniu i nie wymagają skomplikowanej konserwacji, gdyż drewno i tak jest już pokryte grubą warstwą lakieru. Elementy łóżka są precyzyjnie obrobione i nie posiadają zadziorów i ostrych krawędzi. Firma Arbora to producent mebli z drewna, który stawia na najwyższą jakość wytwarzanych produktów, wykorzystując w tym celu najnowsze i sprawdzone technologie.

Reasumując, funkcjonalne i ponadczasowe meble z litego drewna to uniwersalne, niezawodne, ale i całkowicie bezpieczne rozwiązania, bez których trudno wyobrazić sobie aranżację jakiekolwiek sypialni.

Dodaj komentarz

Back to Top