Jak nadziewarka do pączków przyspiesza pracę w cukierni?
0 Comment 9767

Jak nadziewarka do pączków przyspiesza pracę w cukierni?

Gastronomia, Poradnik
[REKLAMA]

Zarówno cukiernie przemysłowe, jak i rzemieślnicze mogą zautomatyzować część wykonywanych codziennie prac. Dobrym przykładem jest nadziewanie gotowych wypieków – pączków, donatów, słodkich rogalików czy muffinek. Tych czynności nie trzeba wykonywać ręcznie – z pomocą przychodzi nadziewarka cukiernicza.

Nadziewarka do pączków – wybierz urządzenie dostosowane do skali produkcji

Prowadzisz dużą cukiernię, która każdego dnia dostarcza do sklepów partnerskich tysiące wypieków wypełnionych słodkim nadzieniem? Kompaktowa nadziewarka do pączków czy rogalików to zbyt mało – takie urządzenie nie będzie w stanie sprostać dużemu wolumenowi produkcji. Jednak dystrybutor urządzeń dla profesjonalistów – firma Hert – ma w ofercie maszyny nadziewające dostosowane do pracy z automatycznymi smażalnikami. Takie maszyny umożliwiają smażenie pączków i następnie nadziewanie ich różnymi masami.

Większa świadomość konsumentów sprawia, że część osób wybiera rzemieślnicze pączki czy rogaliki. Takie produkty powstają głównie w małych manufakturach. Z myślą o nich również produkowane są nadziewarki cukiernicze. Urządzenia te – mimo że mniejsze – są wyposażone w liczne funkcje, np. mogą pracować w trybie dozowania cyklicznego. Jednocześnie niewielkie nadziewarki cukiernicze są proste do utrzymania w czystości – wyczyszczenie ich po zakończeniu procesu produkcji nie wiąże się z niedogodnościami.

Jakość jest kluczowa – nadziewarka cukiernicza pomoże ją zachować

Jeden pączek po brzegi wypełniony różanym nadzieniem, a drugi z jedynie śladową ilością marmolady – to niestety częsty efekt, gdy wypieki są nadziewane ręcznie. Wówczas naturalnie precyzyjne odmierzenie ilości nadzienia jest trudniejsze. Rezultat? Wypieki, które mogą rozczarować klienta i spowodować, że straci on zaufanie do cukierni. Nadziewarka cukiernicza to dobre rozwiązanie, gdy priorytetem jest jakość oferowanych produktów.

Jak nadziewarka do pączków pomaga kontrolować jakość gotowych wypieków? Maszyna ta precyzyjnie odmierza ilość masy – zgodnie z ustawieniami. W rezultacie do sklepów trafiają wypieki, które:

  • nie różnią się ilością nadzienia – każdy pączek czy rogalik ma tyle samo dżemu lub kremu czekoladowego;
  • klienci cenią za jakość – nie mają oni obawy, że po kolejnym zakupie dotychczas wypełnione ulubionym nadzieniem pączki okażą się niemal suche;
  • mają tę samą gramaturę – pomaga to lepiej planować wykorzystanie surowców w procesie produkcji i ułatwia ustalenie ceny pojedynczego wypieku.

Nadziewarka cukiernicza – szybkie nadziewanie nie tylko pączków

Chcesz produkować wypieki z pysznym nadzieniem? Okazuje się, że mogą to być nie tylko pączki – nadziewarka cukiernicza to urządzenie uniwersalne. Jeżeli zdecydujesz się na częściową automatyzację w swojej firmie, to taka maszyna może być używana na co dzień. Korzystając z nadziewarki, możliwe jest szybkie wypełnienie nadzieniem wielu słodkich wypieków – przykładami mogą być choćby babki, keksy, kulki twarogowe czy rogaliki. Co więcej, nadzieniem może być nie tylko dżem, ponieważ urządzenia dla profesjonalistów dobrze radzą sobie też ze sztywnymi masami.

Do nadziewarek cukierniczych proponowanych przez firmę Hert dostępne są różne specjalistyczne końcówki, np. potrójne końcówki nadziewające. Ich dokupienie pozwala rozszerzyć funkcjonalność urządzenia.

Dodaj komentarz

Back to Top