Pieluchomajtki dla dorosłych – co warto wiedzieć?
0 Comment 38700

Pieluchomajtki dla dorosłych – co warto wiedzieć?

Poradnik, Zdrowie
[REKLAMA]

Pieluchomajtki dla dorosłych – ci młodsi są zdziwieni samym faktem ich istnienia, ale chorzy, starsi i ich opiekunowie zdecydowanie je doceniają. Niestety, natura nie jest doskonała i z różnych przyczyn wiele osób doświadcza trudności w kontrolowaniu potrzeb fizjologicznych. Pieluchomajtki sprawiają, że wówczas życie staje się prostsze. Co warto o nich wiedzieć?

Pieluchomajtki – kiedy po nie sięgnąć?

Nietrzymanie moczu nie jest problemem tylko osób starszych. Z takimi dolegliwościami mają do czynienia nawet młodzi ludzie, którzy prowadzą aktywne życie zawodowe i społeczne. Niemal połowa kobiet w ciąży skarży się na takie problemy. Po porodzie często nie ustępują natychmiast. Do tej grupy osób trzeba doliczyć także tych, którzy nie kontrolują potrzeb fizjologicznych na skutek chorób lub doznanych urazów. Trudności te mogą być przejściowe, bo dziś istnieje wiele skutecznych metod leczenia, ale mogą występować w dłuższym okresie lub nawet ciągle. Największą jednak grupą, która powinna korzystać z pieluchomajtek, są osoby starsze i często bardzo schorowane.

Stosowanie pieluchomajtek zawsze przywraca codzienny komfort funkcjonowania. Pozwala też na powrót do aktywnego życia, wliczając w to nawet możliwość uprawiania ulubionego sportu.

Pamiętać jednak należy, że w przypadku wystąpienia problemów z kontrolowaniem oddawania moczu pierwsze kroki trzeba skierować do lekarza. W wielu przypadkach można podjąć skuteczne leczenie.

Pieluchomajtki dla dorosłych – rozmiar ma znaczenie

Nie wystarczy jednak sięgnąć po pierwsze z brzegu pieluchomajtki dla dorosłych. Konieczne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru, bo tylko wówczas można osiągnąć prawdziwy komfort. Zbyt duże majtki będą się po prostu zsuwać, i to nie tylko w trakcie chodzenia. Nawet podczas zmiany pozycji w czasie snu mogą się zsunąć, a wówczas nie będą wystarczająco chronić ani ubrań, ani pościeli. Z kolei majtki zbyt ciasne będą powodować dyskomfort. Mogą nieprzyjemnie uciskać i nawet zaburzać krążenie. Mogą też stać się przyczyną bolesnych odparzeń.

Kupując pieluchomajtki dla dorosłych po raz pierwszy, warto zdecydować się więc tylko na jedno opakowanie. To pozwoli przetestować rozmiar. Jeśli okaże on się niewłaściwy, to następnym razem trzeba po prostu wybrać inny. Przed pierwszym zakupem warto zmierzyć obwód bioder, a potem poprosić o pomoc osobę sprzedającą, która najczęściej potrafi trafnie doradzić.

Pieluchomajtki dla dorosłych – chłonność

Pieluchomajtki różnią się nie tylko rozmiarem. W zależności od ich rodzaju, pieluchomajtki są w stanie wchłonąć różną ilość płynu. Im więcej płynu mogą zaabsorbować, tym wkładka chłonna jest grubsza. Jednak nie zawsze warto wybierać te najgrubsze.

Przede wszystkim trzeba ustalić, na jaki rodzaj nietrzymania moczu cierpi chory. Chociażby przy kropelkowym nietrzymaniu moczu ilość traconego płynu jest niewielka, dlatego wystarczą pieluchomajtki o najmniejszej chłonności. Jeśli jednak mamy do czynienia z kompletnym brakiem kontroli, zwykle trzeba zdecydować się na najbardziej chłonne pieluchomajtki. Bardzo pomocne jest prowadzenie tak zwanego dziennika mikcji, który pomaga w doborze odpowiednich pieluchomajtek.

Dodaj komentarz

Back to Top