Kiedy najlepiej kupić nowy samochód?
0 Comment 629

Kiedy najlepiej kupić nowy samochód?

Motoryzacja, Zakupy
[REKLAMA]

Samochody osobowe na wyprzedaży można zakupić o wiele taniej. Klient może liczyć na kilkuprocentową obniżkę, co przy zakupie nowego auta jest sporą oszczędnością.

Zakup nowego samochodu to spora inwestycja, która musi być dokładnie przemyślana. Wiele osób staje przed dylematem: zakup modelu z nowego rocznika, czy z wyprzedaży. Wszystko zależy od naszych możliwości finansowych. Samochody osobowe na wyprzedaży można zakupić o wiele taniej. Klient może liczyć na kilkuprocentową obniżkę, co przy zakupie nowego auta jest sporą oszczędnością. Kiedy najlepiej odwiedzić salon samochodowy, aby zaoszczędzić jak największą ilość gotówki?

Wyprzedaże noworoczne

Wyprzedaże mają miejsce najczęściej w styczniu – odnotowuje się, że pojazd traci na wartości około 10% (w porównaniu z grudniem). Właśnie dlatego pod koniec roku samochodowego salony samochodowe sprowadzają znacznie mniej aut. Po pierwsze w tych miesiącach panuje mniejszy popyt na nowe pojazdy. Po drugie, dealer samochodowy woli przeczekać ten okres i zamówić modele z nowego rocznika, których wartość rynkowa nie będzie spadać.

Z tego powodu „stare roczniki” znajdują się na wyprzedaży. Często rozpoczyna się ona już w grudniu, a kończy nawet w marcu. W tym czasie można zakupić nowy pojazd w niezwykle korzystnej cenie. Minusem jest fakt, że zwykle w takim okresie wybór samochodów jest nieco mniejszy. Może okazać się tak, że model z interesującym nas wyposażeniem nie będzie dostępny.

Promocje po zakończeniu wyprzedaży

Osoby, które chcą zaoszczędzić, jak najwięcej gotówki powinny wybrać się na poszukiwania auta wczesną wiosną. Wbrew pozorom najlepsze okazje dostępne są nie tylko w styczniu. Należy trafić na moment przełomowy, gdy nowe roczniki jeszcze nie pojawiły się w salonie, natomiast stare zostały już praktycznie wyprzedane.

Pozostałe „końcówki” kolekcji można kupić w okazyjnych cenach, które są jeszcze kilka procent niższe, niż te obowiązujące podczas wyprzedaży noworocznych. Pamiętajmy jednak, że jeśli mamy konkretna oczekiwania, to zakup może nam się nie udać. Ciężko zaplanować, czy interesujący nas model trafi do końcówek wyprzedaży. Wybór jest mocno ograniczony.

Promocje wakacyjne

Okres wakacyjny to czas, gdy salony samochodowe przygotowują dla nas liczne promocje. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że w miesiącach urlopowych znacząco spada sprzedaż nowych aut. Dobrze więc rozglądać się za korzystną ofertą w lipcu oraz sierpniu. Dealerzy samochodów prześcigają się w konstruowaniu ofert, które przyciągną jak największą ilość klientów.

Wyprzedaż wielu modeli rozpoczyna się już na początku października. Jeśli nie zdecydowaliśmy się na zakup auta w sierpniu, to z pewnością powinniśmy wstrzymać się aż do wczesnej jesieni. Wtedy możemy zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy. Plusem jest to, że w tym czasie oferowany jest nam najszerszy wybór pojazdów. Jeśli dany producent rozpoczyna wyprzedaż rocznika tak wcześnie, to na koniec roku pozostaną już same „pozostałości”.

Szukasz nowego samochodu? Sprawdź najnowszą ofertę Mazdy: https://www.mazda.pl/.

Dodaj komentarz

Back to Top