Najważniejsze zasady pielęgnacji zębów w wakacje

Najważniejsze zasady pielęgnacji zębów w wakacje

Poradnik, Zdrowie
[REKLAMA]

W obecnych, pandemicznych czasach wakacje są pewnego rodzaju namiastką normalności. Mają być czasem beztroski, dlatego tak wielu z nas wyczekuje ich z niecierpliwością. Ważne jest jednak to, aby nie zatracić się całkowicie w tym wakacyjnym luzie i pamiętać m.in. o prawidłowej higienie jamy ustnej. Oto sześć najważniejszych zasad wakacyjnej pielęgnacji zębów.

1. Nie ma wakacji od mycia zębów

Nie można po prostu zaprzestać szczotkowania zębów na czas urlopu. Stomatolodzy określają jamę ustną mianem wrót do naszego organizmu. Kondycja zębów i dziąseł przekłada się na stan i zdrowie innych narządów np. serca, nerek, mózgu. Zły stan naszego uzębienia może mieć niekorzystny wpływ na wzrok, być jednym z czynników wywołujących chorobę Alzhaimera bądź nawet przedwczesne porody. Dlatego jeśli chodzi o pielęgnację zębów, nie można pozwalać sobie na uchybienia. Zęby należy szczotkować co najmniej dwa – trzy razy dziennie. Po każdym posiłku najlepiej byłoby oczyszczać je z pomocą płukanki lub specjalnej pianki.

2. Odpowiednia pasta to podstawa!

Na rynku jest wiele past do zębów. Jak wybrać tę, która będzie odpowiednia na wakacje? Ważne, aby jej działanie było jak najbardziej kompleksowe. Dobra pasta na wakacje powinna zapewniać nie tylko ochronę antybakteryjną, usuwać płytkę nazębną, ale również wzmacniać szkliwo i utrzymywać dziąsła w dobrej kondycji. Przykładem takiego produktu jest pasta SPLAT Special GOLD, która w swoim składzie ma m.in. jony złota, pyłek diamentowy oraz mleczko pszczele. Poza wyżej wymienionymi właściwościami pasta ta ma świetne działanie przeciwpróchnicze oraz wybielające (za to odpowiedzialny jest enzym papina, które przy okazji usunie z zębów osad). Jej skuteczność potwierdziły badania kliniczne. Regularne stosowanie wzmocni szkliwo, zapewni świeży oddech, ochroni przed zapaleniem dziąseł czy powstaniem ubytków.

3. Wymieniaj regularnie szczoteczkę

Pamiętasz, kiedy ostatni raz wymieniałeś szczoteczkę do zębów? To pytanie warto zadać sobie podczas pakowania na wakacje. Jeśli nie będziesz w stanie przypomnieć sobie konkretnej daty – to znak, że na urlop powinna pojechać z Tobą nowa szczoteczka. Np. SPLAT Professional ULTRA SENSITIVE, która świetnie sprawdzi się w pielęgnacji wrażliwych zębów oraz dziąseł. Dzięki delikatnym, zaokrąglonym włóknom szczoteczka usunie resztki jedzenia oraz miękkiej płytki bakteryjnej, nie podrażniając dziąseł. Jej dodatkową zaletą są antybakteryjne włókna pokryte jonami srebra. To właśnie one hamują proces namnażania bakterii na szczoteczce, czyniąc ją idealnym produktem na wakacje. Można wtedy bez ryzyka trzymać szczoteczkę w plastikowym etui i nie martwić się, że za kilka dni pojawią się na niej kolonie bakterii, które mogą wyrządzić sporo szkód naszym zębom i dziąsłom.

4. Płukanka na zdrowie

Uzupełnieniem wakacyjnej pielęgnacji zębów powinny być płukanki. Na wakacje idealnym wyborem będzie SPLAT Professional TOTAL CARE, która zapewni świeży oddech, zabezpieczy przed próchnicą i kamieniem nazębnym oraz wzmocni dziąsła. Skład płukanki jest wzbogacony o innowacyjny system LUCTATOL®. Jego skuteczność w ochronie przed drobnoustrojami, płytką nazębną i próchnicą wynika z połączenia japońskiej lukrecji i enzymów mlecznych. To właśnie ten kompleks odpowiada za tak szerokie zastosowanie tego produktu. Dodatkowo płukanka świetnie wspiera dziąsła dzięki zawartości olejków eterycznych z goździków, szałwii i kopru włoskiego.

5. Po nici do zdrowych zębów

Kiełbaska z grilla, gofry z bitą śmietaną, smażona ryba z frytkami, wata cukrowa – to przykład wakacyjnego menu, którego resztki mogą pozostać między zębami. Schowane bezpiecznie w przestrzeniach międzyzębowych, często są poza zasięgiem szczoteczki. Jeśli nie będą regularnie usuwane, mogą prowadzić do schorzeń dziąseł czy próchnicy. W jaki sposób można szybko i skutecznie się ich pozbyć? Stosując nić dentystyczną. Nić dentystyczna SPLAT Professional SUPERSLIM jest niezwykle cienka i dzięki temu świetnie czyści nawet najwęższe przestrzenie międzyzębowe a także usuwa osad z powierzchni styku zębów. Jej, pokryte jonami srebra, włókno w połączeniu z olejkiem miętowym aż dwukrotnie zwiększają właściwości bakteriobójcze. Zostało to potwierdzone testami in vitro. Nić dentystyczna to wakacyjny „must have”, który dzięki małym rozmiarom zmieści się do każdej walizki. Nici warto używać rano i wieczorem, po wyszczotkowaniu zębów.

6. Pianka w podróży

Każdemu z nas przynajmniej raz w życiu zdarzyło się pomyśleć: „szkoda, że nie mam ze sobą szczoteczki”. Chęć wyczyszczenia zębów po aromatycznym posiłku to naturalny odruch. Z pomocą w tym przypadku przyjdzie pianka SPLAT Express 2w1. To produkt, który warto mieć pod ręką każdego dnia wakacji. Wystarczy nacisnąć aplikator, wypłukać usta pianką i następnie ją wypluć. Nie jest więc potrzebna ani woda, ani szczoteczka. Dzięki swojej konsystencji pianka skutecznie usuwa pozostałości jedzenia nawet z trudno dostępnych miejsc, likwiduje osad, lekką płytkę antybakteryjną, chroni przed stanami zapalnymi i zapewnia świeży oddech. Jej tajemnica tkwi w składzie. Zawiera ona m.in. innowacyjny system LUCTATOL®, o którym już wspominaliśmy. Ten preparat doskonale sprawdzi się w podróży (buteleczkę o pojemności 50 ml można mieć w bagażu podręcznym). To także świetna opcja dla osób noszących aparat ortodontyczny.

Stosując się do naszych rad, możesz być pewien, że z wakacji przywieziesz piękne wspomnienia, a nie chore zęby.

Dodaj komentarz

Back to Top