Na co powinny zwrócić uwagę kobiety w ciąży, wyjeżdżające do Zakopanego?
0 Comment 22320

Na co powinny zwrócić uwagę kobiety w ciąży, wyjeżdżające do Zakopanego?

Kobieta, Podróże, Poradnik, Rodzina, Zdrowie
[REKLAMA]

Zakopane to jedno z najchętniej wybieranych jest przez Polaków, nie tylko w kontekście wakacyjnych wyjazdów, lecz również krótkich, weekendowych wypadów. Miejscowość chętnie odwiedzana jest też przez kobiety w ciąży. Na co powinny one zwrócić uwagę, planując wyjazd do Zakopanego?

Ciężarna w Tatrach?

Ciąża, sama w sobie, nie jest powodem do tego, aby odłożyć podróż na inny termin, oczywiście, jeśli przebiega ona bez komplikacji. Zakopane to doskonałe miejsce dla kobiet ciężarnych- czyste powietrze i radosna atmosfera pozwalają odpocząć w naprawdę komfortowych warunkach. Niemniej jednak kobiety w ciąży muszą pamiętać o tym, że nie wolno im wspinać się po górach ani też odbywać bardzo długich wędrówek. Spacery górskimi szlakami nie są zakazane, jednak dłuższe trasy nie będą odpowiednim wyborem dla kobiet, które:

  • borykają się z nadciśnieniem,
  • zostały zdiagnozowane z cukrzycą ciążową,
  • borykają się z problemem żylaków,
  • rozpoczęły 3. trymestr ciąży.

Alternatywnym rozwiązaniem będą krótkie, niewymagające trasy górskie, które z powodzeniem mogą też pokonać na przykład rodzice z małymi dziećmi czy seniorzy.

Jakie dokumenty trzeba ze sobą zabrać?

Wyjazd do Zakopanego, bez względu na to, czy na dłuższe wakacje, czy na weekend, wymaga zabrania ze sobą dokumentacji, która będzie niezbędna, jeśli poczuje się gorzej i będzie potrzebowała pomocy medycznej. Nie można zapomnieć o:

  • karcie ciąży,
  • ostatnich wynikach badań,
  • kartach pomiaru cukru- dotyczy ciężarnych z cukrzycą ciążową,
  • pozostałej dokumentacji medycznej, dotyczącej na przykład przebytych w ciąży hospitalizacji.

Kobiety w ciąży, które chcą skorzystać z pomocy medycznej, muszą okazać dokument tożsamości. Przysługuje im bezpłatna pomoc bez względu na to, czy są ubezpieczone, czy nie.

Wybór odpowiedniego miejsca noclegowego

Kobiety ciężarne muszą zadbać przede wszystkim o własny komfort i spokój. Dlatego też powinny wybierać apartamenty położone w zacisznym miejscu, oferujące naprawdę wysoki standard. Dobrym rozwiązaniem będą JLS Apartamenty (https://www.zakopaneapartamenty24.eu/), które oferują przede wszystkim piękne widoki i estetycznie urządzone pokoje. Pamiętajmy, że dla kobiet w ciąży nie są odpowiednie hostele czy nieogrzewane domki letniskowe.

Których dań kuchni góralskiej można spróbować?

Jeśli kobieta ciężarna nie boryka się z problemem zgagi, niestrawności czy z cukrzycą, co do zasady może spróbować każdego dania kuchni góralskiej. Zawsze należy jednak upewnić się, czy nie zawiera ono dodatku alkoholu. To samo dotyczy napojów, a w szczególności słynnej, góralskiej herbatki „z prądem”.

Dodaj komentarz

Back to Top