Rolety w Kasecie – Funkcjonalność na najwyższym poziomie
0 Comment 338

Rolety w Kasecie – Funkcjonalność na najwyższym poziomie

Dom, Wnętrza
[REKLAMA]

Okno jest jednym z ważniejszych elementów każdego pomieszczenia. Dzieje się tak, ponieważ nasz rytm dobowy uzależniony jest od wschodów i zachodów słońca, dlatego wchodząc do pomieszczeń całkiem instynktownie spoglądamy na okna.

Właśnie z tego powodu aranżacja przestrzeni okiennej jest jednym z kluczowych elementów dekoracji każdego pomieszczenia. Jednymi z najbardziej popularnych osłon okiennych są obecnie rolety w kasecie i żaluzje. Jak dobrać rolety i żaluzje do konkretnych wnętrz i czym kierować się podczas ich wyboru?

Rolety w kasecie, czyli funkcjonalność, styl i wygoda

Rolety używane są obecnie do prawie każdego wnętrza urządzonego w minimalistycznym i nowoczesnym stylu. Spowodowane jest to ich eleganckim i szykownym wyglądem. Rolety w kasecie są charakteryzują się wysoka funkcjonalnością. Mechanizm i rolka z materiałem są ukryte w gustownej kasecie, co sprawia, że przestrzeń okienna jest spójna i zgodna ze stylem danego wnętrza. Ich minimalistyczny wygląd pozwala na dobranie ich do pomieszczeń urządzonych w każdym stylu. Najczęściej wybierane są one do stylu skandynawskiego, nowoczesnego, czy loftowego. Kolejną zaletą rolet w kasecie jest łatwość ich montażu. Kaseta rolety wykonana jest z tworzywa PCV o wysokiej jakości, dzięki czemu roleta jest lekka. Montowane są one za pomocą wieszaka, dzięki czemu pasują do każdej ramy okiennej. Takie rozwiązanie jest proste, łatwe i przyjemne, ponieważ nie musimy wywiercać w ramie okien otworów.

Rolety w kasecie świetnie sprawdzą się w kuchni, salonie, sypialni, łazience, czy pokoju dziecięcym. Dostępne są one w wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu z łatwością dobierzemy je do konkretnego pomieszczenia. Dostępność kolorystyczna rolet w kasecie można szybko sprawdzić na stronie producenta, czyli firmy Karnix https://www.karnix.pl/rolety-w-kasecie-bezinwazyjne.html

Drewniane żaluzje, czyli piękno natury w połączeniu z wysoką funkcjonalnością

Drewno jest dziś coraz częściej używanym materiałem w aranżacji wnętrz. Dzieje się tak, ponieważ drewno działa na nas kojąco i relaksująco. Z tego powodu coraz większa ilość elementów wykonana jest z drewna. Szczególnie popularne zaczęły być w ostatnim czasie drewniane żaluzje. Zbudowane są one z drewnianych lameli, pomalowanych w naturalnych kolorach. Warto zaznaczyć, że jeśli planujemy zakup żaluzji do małego i słabo naświetlonego pomieszczenia, to najlepsze będą żaluzje w jasnych odcieniach. Do wnętrz dużych i dobrze oświetlonych warto wybrać żaluzje w ciemniejszej kolorystyce. Żaluzje drewniane wyróżniają się dużą funkcjonalnością, a utrzymanie ich w czystości sprowadza się do przetarcia ich od czasu do czasu mokrą szmatką. Pasują one do wszystkich wnętrz, a szczególnie tych, które urządzone zostały w minimalistycznym stylu, ponieważ drewno doskonale współgra z pozostałymi elementami wystroju. Kolorystyka drewnianych żaluzji jest bardzo szeroka i znajduje się na stronie producenta https://www.karnix.pl/zaluzje-drewniane-9870.html 

Dodaj komentarz

Back to Top