Jaki ręcznik zabrać w podróż?
0 Comment 59668

Jaki ręcznik zabrać w podróż?

Podróże
[REKLAMA]

Zbliża się okres świąteczny, a więc dla wielu osób czas podróży. Obok podstawowych przyborów higienicznych często zabieramy ze sobą również ręczniki, które są niezbędnym wyposażeniem dla każdego z nas. Jaki ręcznik najlepszy będzie w podróży i dlaczego akurat taki wybrać?

Czy ręcznik w podróży jest konieczny?

Mimo panującej obecnie na świecie sytuacji, wciąż wiele osób wyjeżdża na wakacje. Podczas jesiennych i zimowych miesięcy najczęściej wybieramy miejsca za granicą, by wypoczywać na gorącej plaży pod palmą. W pokoju hotelowym zwykle czeka na nas komplet ręczników. Niektórzy jednak, nawet wybierając się za granicę na wczasy all inclusive, wolą mieć przy sobie swój własny ręcznik. Być może chodzi tu o względy higieniczne, choć hotele zapewniają, że ręczniki są odpowiednio dezynfekowane po każdym gościu. Jeśli będziemy czuć się pewniej z własnymi akcesoriami, warto je zabrać, aby mieć pełen komfort podczas naszego urlopu. W miejscach, gdzie ręczniki nie są dla turystów zapewniane, zapakowanie ręcznika do walizki jest już koniecznością. Warto o tym pamiętać, a szczególnie teraz, gdy powoli zbliża się okres wyjazdów świątecznych.

Jaki materiał najlepszy na ręcznik podróżny?

Panuje ogólne przekonanie, że najlepszymi ręcznikami są te wykonane z bawełny. Rzeczywiście – są to ręczniki bardzo dobrze chłonne, a przy tym puszyste i miłe w dotyku, dzięki czemu nie podrażniają one naszej skóry. Ważne jest to szczególnie dla osób o wrażliwej cerze. Jeśli odpowiednio o nie dbamy, mogą posłużyć nam przez naprawdę długi czas. Należy jednak pamiętać, że o ile ręczniki bawełniane sprawdzą się w naszym domu doskonale, o tyle w podróży mogą nie zdać już tak dobrze egzaminu. Są to bowiem ręczniki, które dość długo schną. Gdy jesteśmy poza domem, szczególnie jeśli musimy dość dynamicznie zmieniać miejsca noclegowe, jest to bardzo duża wada. Dlatego też najbardziej polecanym materiałem na ręcznik podróżny jest mikrofibra. Ręczniki z niej wykonane nie będą aż tak chłonne jak bawełniane, ale za to charakteryzują się one tym, że niezwykle szybko schną. W podróży będzie to niewątpliwie bardzo duży atut.

Ręcznik 50×90 cm – czy wystarczy w podróży?

Rozmiar ręcznika jest kwestią bardzo dyskusyjną i z pewnością zależy od naszych indywidualnych preferencji. Jeśli na przykład lecimy samolotem na zagraniczne wakacje, musimy liczyć się z tym, że miejsce w naszym bagażu zazwyczaj będzie dość mocno ograniczone. Również ciężar większych ręczników pozostawia wiele do życzenia, szczególnie na lotnisku, gdzie każdy kolejny kilogram może nas słono kosztować. Najczęściej więc w takim przypadku będziemy chcieli wybrać ręcznik o jak najmniejszym rozmiarze. O ile mężczyźnie ręcznik 50×90 cm zapewne wystarczy do podstawowego osuszenia ciała, o tyle kobiety mogą mieć z tym już większy problem. Zwykle ręcznik 50×90 cm służy im bowiem zaledwie do osuszania włosów. Pamiętajmy także, że nie powinniśmy używać do wycierania twarzy tego samego ręcznika, którym wycieramy pozostałe części ciała. Poleca się zatem wybierać ręczniki typowo kąpielowe. Tutaj znów z bawełną wygra mikrofibra, która będzie rozwiązaniem dużo lżejszym.

Jaki ręcznik wybrać na plażę?

Jeśli wybieramy się tej zimy na wakacje w ciepłych krajach, warto pomyśleć także o ręczniku, który będziemy zabierać na plażę. Tutaj również bardzo ważna będzie szybkość jego schnięcia. Ponownie więc polecanym materiałem jest mikrofibra, w którą woda nie wsiąka tak głęboko, jak na przykład w grube ręczniki bawełniane. W przypadku ręcznika plażowego dużą rolę odgrywa również jego rozmiar. Warto wybrać jak największy. Po pierwsze dlatego, że powinniśmy być w stanie całkowicie otulić się nim, na przykład po kąpieli w morzu. Po drugie natomiast, ponieważ ręcznik służy nam również często jako zastępstwo dla koca podczas opalania się na plaży.

Dodaj komentarz

Back to Top