Najbardziej pożądany element ekwipunku? Zdecydowanie noże Mora!
0 Comment 177

Najbardziej pożądany element ekwipunku? Zdecydowanie noże Mora!

Podróże, Zakupy
[REKLAMA]

Przygotowujesz ekwipunek na kolejną wyprawę survivalową? Może na dobre wciągnął Cię brushcraft? Bez względu na to, co wyprowadziło Cię w głąb lasu, starannie przygotowane wyposażenie jest Ci teraz niezbędne! Czego nie może zabraknąć wśród gadżetów, które przygodę przeżyją razem z Tobą? Zdecydowanie noża Mora! Prosta konstrukcja i przystępna cena to dopiero początek jego zalet!

Noże Mora najpopularniejsze są w Szwecji!

Nietrudno się dziwić – w końcu właśnie tam są produkowane! A konkretnie – w miejscowości Mora w Dalarna w Szwecji. Charakteryzujące się stałym ostrzem, dla niewprawionego oka do złudzenia przypominają tradycyjne fińskie noże pukko.  W rzeczywistości jednak stanowią odrębny rodzaj narzędzia i cieszą się ogromną popularnością. Wszystko za sprawą ich uniwersalności – sprawdzają się zarówno w terenie, jak i w gospodarstwie domowym, co więcej – korzystają z nich także… żołnierze skandynawskich armii! Co decyduje o możliwości tak szerokiego zastosowania? Przede wszystkim uniwersalność. A ta podyktowana jest szeregiem  konkretnych czynników. Czytaj dalej i przekonaj się, jakich!

Atrakcyjna cena i doskonała jakość

To bez wątpienia pierwszy argument, przemawiający za wyborem noży Mora. Charakteryzujące się prostą i jednocześnie niezwykle praktyczną konstrukcją, pewnie leżą w dłoni i zapewniają swobodę działania w każdej sytuacji. Wyróżnia je starannie zaprojektowana i ergonomiczna rękojeść, doskonała jakość i atrakcyjna cena. To właśnie dlatego okażą się niezawodne zarówno na biwaku, jak i w trakcie polowania, pozwolą Ci przyciąć gałęzie, wygodnie dłubać w drewnie, otworzyć puszkę na szlaku albo zająć się upolowaną zwierzyną. Co ciekawe – wykorzystasz je także w gospodarstwie domowym.

Nie można zapominać, że noże Mora, to także głownie! A te, zależnie od modelu, produkowane są ze stali nierdzewnej, jak w przypadku głowni Mora SS69, węglowej (Mora C 135), a także laminowanej – Mora 60 L. Warto wspomnieć, że ostatni rodzaj stali charakteryzuje się rdzeniem wykonanym ze stali wysokowęglowej, dodatkowo otoczonej miękką warstwą stali stopowej i jest dedykowany wyłącznie nożom z serii Mora.

Nóż Mora idealnie pasujący do Ciebie

Nóż Mora może pasować do Ciebie idealnie! Zwłaszcza jeśli wybierzesz jedną z dostępnych głowni i samodzielnie przygotujesz rękojeść z dedykowanego materiału. Szybko przekonasz się, że knifemaking może stać się Twoją prawdziwą pasją! A na jednym, samodzielnie zrobionym nożu zdecydowanie się nie skończy!

Dodaj komentarz

Back to Top