Czy zakup samochodu poleasingowego to dobry i bezpieczny wybór? Odpowiadamy na często zadawane pytania
0 Comment 4270

Czy zakup samochodu poleasingowego to dobry i bezpieczny wybór? Odpowiadamy na często zadawane pytania

Finanse, Motoryzacja, Transport, Usługi, Zakupy
[REKLAMA]

Chociaż zainteresowanie nowymi samochodami wzrasta z roku na rok, Polacy nadal decydują się na zakup pojazdów używanych. Często wybór pada na auta poleasingowe, które bywają tańsze nawet o kilkanaście procent w porównaniu z ofertą sprzedawców indywidualnych. Czy to jednak bezpieczne rozwiązanie?

Dość tanie, ale za to z wysokim przebiegiem – tak w skrócie można scharakteryzować większość samochodów oferowanych jako poleasingowe. To, czy zakup takiego auta jest opłacalny, zależy od wielu czynników. Jeśli przymierzasz się do zakupu pojazdu, poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Skąd pochodzą samochody poleasingowe?

Auta poleasingowe to własność leasingodawców. Najczęściej są to samochody pozostawione po zakończonej umowie leasingowej – zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie każdy leasingobiorca musi zdecydować się na wykup. Czasem pochodzą z windykacji – gdy leasingobiorca nie spłaca zobowiązania, leasingodawca odbiera swoją własność.

Czy samochody poleasingowe można wziąć ponownie w leasing?

Leasing samochodów używanych jest jednym z elementów oferty firmy leasingowej. Jeśli wiek auta poleasingowego jest odpowiedni, zwykle nie ma przeciwwskazań do sfinansowania zakupu właśnie leasingiem.

Czy leasing samochodów używanych (poleasingowych) jest opłacalny?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Leasing samochodów używanych oferowany jest na zróżnicowanych warunkach i może wiązać się z pewnymi ograniczeniami. Przykładowo, zaciągając Leasing SMARTPLAN dla pojazdów używanych, dostępny w ofercie Toyota Leasing, przedmiotem leasingu może być tylko pojazd marki Toyota lub Lexus. W zamian jednak można oczekiwać obniżenia comiesięcznej raty nawet o 60% oraz istnieje szansa na wymianę pojazdu po 36-48 miesiącach.

Czy każdy samochód poleasingowy ma wysoki przebieg?

Biorąc pod uwagę dostępne analizy, np. samochody poleasingowe Toyota użytkowane przez firmy zwykle mają dość wysokie przebiegi. Nie jest to jednak regułą – wszystko zależy od tego, w jakim przedsiębiorstwie i przez kogo były wykorzystywane. Jeśli samochodem podróżował handlowiec, przebieg auta będzie bardzo wysoki. Jeśli natomiast auto użytkował właściciel jednoosobowej działalności na własne potrzeby, stan licznika nie musi być bardzo duży.

Czy samochody poleasingowe są bezpieczne?

I na to pytanie ciężko znaleźć jedną odpowiedź, ponieważ wszystko zależy od tego, przez kogo i jak intensywnie pojazd był eksploatowany. Z reguły jednak leasingobiorcy rezygnujący z wykupu, muszą oddać auto w dobrym stanie.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do stanu technicznego samochodu, wystarczy oddać go na przegląd do mechanika. Wybierając samochody poleasingowe Toyota, masz szansę na korzystanie z dobrego pojazdu wolnego od wielu usterek.

Gdzie i jak kupić samochód poleasingowy?

Firmy poleasingowe wystawiają swoje pojazdy na specjalnych aukcjach. Biorąc w nich udział, można wylicytować konkretny samochód na atrakcyjnych warunkach cenowych. Wystarczy zarejestrować się w odpowiednim serwisie i zaproponować swoją cenę.Jeśli decydujesz się na leasing samochodów używanych, zanim weźmiesz udział w aukcji dopełnij wszystkich formalności z leasingodawcą.

Inną opcją jest przegląd portali z branży motoryzacyjnej jak np. otomoto, gdzie również można znaleźć auto poleasingowe. Należy dokładnie zapoznać się z opisem auta i możliwościami finansowania. Sprawdzone auta używane można znaleźć m.in. na portalu toyota.pewneauto.pl

Dodaj komentarz

Back to Top