5 uniwersalnych dekoracji do każdego mieszkania
0 Comment 35299

5 uniwersalnych dekoracji do każdego mieszkania

Wnętrza
[REKLAMA]

Urządzanie domu to bardzo wymagające zajęcie. Wybór aranżacji przestrzeni oraz dobranie pasujących do niego elementów jest niełatwy a na dodatek czasochłonny. Dlatego kwestie dekoracji pomieszczeń najczęściej pozostawia się na koniec. Dobrze dobrane dekoracje potrafią ożywić przestrzeń oraz nadać jej niepowtarzalny charakter. Jak jednak wybrać takie, które będą pasowały do mieszkania, nie zaburzając przy tym przestrzeni? Na początek warto wybrać uniwersalne dekoracje do domu, które z pewnością znajdziesz w stylu pasującym do twojego domu.

Dodatki, które znajdziesz w każdym stylu architektonicznym.

Zegar – pomimo swojej funkcji odmierzania czasu świetnie sprawdza się jako dekoracja. Zegary wykonywane są różnymi technikami, z różnych rodzajów materiałów. To pozwala na dopasowanie zegara do odpowiedniej stylizacji i pomieszczenia. Najbardziej popularne są płaskie ścienne zegary, które można samodzielnie zamontować. Duża powierzchnia zegara, okazale prezentuje się na ścianie, z powodzeniem zastępując obrazy.

Kwietnik – ten rodzaj dekoracji można znaleźć w przeróżnych kombinacjach od klasycznych po totalnie niespotykane DIY. Można je umieścić nie tylko w salonie, ale również w kuchni, przedpokoju czy sypialni. Miłośnicy kwiatów nie mogą obejść się bez kwietnika, szczególnie gdy parapety nie są w stanie pomieścić całej kolekcji roślin. Kwietniki o pionowej konstrukcji dodatkowo oszczędzają przestrzeń.

Wazon – piękny bukiet kwiatów bez odpowiedniego naczynie będzie jak kwiatek przypięty do kożucha. Dlatego niemal w każdym domu znajduje się jakiś wazon. Lecz jeżeli mieszkanie czy dom urządzone jest w konkretnym stylu to warto, żeby wazon pasował do najbliższej przestrzeni. Najbardziej popularne wazony to kryształowe. Z powodzeniem jednak znajdziemy w sklepie https://www.indelo.pl/ wazony ceramiczne, szklane czy też metalowe.

Świecznik – wykorzystywany jest przy wielu specjalnych okazjach. Dzięki niemu można również stworzyć atmosferę sprzyjającą relaksowi i czytaniu książek. Świeczniki to dekoracje do domu występujący w wielu stylach, dlatego łatwo dopasować go do każdego rodzaju przestrzeni. Z powodzeniem można ustawić je przed domem jako nietuzinkową ozdobę tarasu.

Podkładka – najbardziej przydatny gadżet w prawie każdym pomieszczeniu. Ich najważniejszym zadaniem jest ochrona mebla przed działaniem czynników zewnętrznych jak wysoka temperatura. Chroni powierzchnię mebli przed potencjalnym uszkodzeniem spowodowanym uderzeniem upadających przedmiotów. Podkładki można znaleźć z plastiku, trawy morskiej lub korka. Przybierają kształt prostokąta, koła, a także bliżej nieokreślonych figur.

Dodaj komentarz

Back to Top