Problemy z erekcją – jak sobie z nimi poradzić?
0 Comment 44210

Problemy z erekcją – jak sobie z nimi poradzić?

Erotyka, Seks, Zdrowie
[REKLAMA]

Udane życie seksualne to filar każdego związku. Bywa jednak, że w tej sferze życia pojawiają się komplikacje. Duża część problemów dotyczy mężczyzn. Do najczęstszych kłopotów z osiągnięciem satysfakcji w łóżku należą: przedwczesny wytrysk, obniżone libido, a także problemy z erekcją. Wielu panów obiera taktykę unikającą, tłumacząc się pracą i natłokiem obowiązków, by zmniejszyć częstotliwość zbliżeń. Takie zachowanie ma jednak katastrofalne dla związku skutki. Jak zatem uporać się z tym problemem? Odpowiadamy w naszym artykule.

Problemy z erekcją – jakie są przyczyny?

Problemy z erekcją to dość złożony problem, dotykający sfery cielesnej, ale i psychologicznej. Przyczyny mogą być rozmaite. Do najczęściej spotykanych należą:

Przepracowanie – natłok obowiązków rzeczywiście nie sprzyja zachowaniu sprawności seksualnej. Warto przyjrzeć się temu, czy zachowujesz odpowiedni balans pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym, pracą a odpoczynkiem.

Stres – to czynnik, który ma niekorzystny wpływ praktycznie na każdą sferę życia.

Nieprzepracowane problemy w związku – warto przyjrzeć się temu, jak funkcjonuje związek. Być może jakieś niedopowiedzenia stanowią blokadę. W razie konieczności można skorzystać z pomocy terapeuty.

Niezdrowy tryb życia – brak aktywności fizycznej, spożywanie kiepskiej jakości posiłków, picie alkoholu, wszystko to ma wpływ na możliwość osiągnięcia wzwodu.

Stany chorobowe – możliwe, że kłopoty ze wzwodem są efektem toczących się organizmie stanów chorobowych, takich jak cukrzyca czy miażdżyca. Wpływ na tę kwestię ma także nadciśnienie, choroby tarczycy, choroby układu krążenia.

Przerost prostaty – warto wziąć ten gruczoł pod lupę i wybrać się na badanie profilaktyczne do urologa.

Z powodu nieudanych prób podjęcia stosunku pojawiają się lęk i stres, które jeszcze bardziej potęgują problem. Warto wyrwać się z tego zamkniętego schematu, sięgając po pomoc – na przykład lek bez recepty Maxon Forte – https://maxonforte.pl/.

Jak sobie radzić?

Problemy ze wzwodem to powszechny problem, dotyczący coraz młodszych mężczyzn. Przede wszystkim nie ma się czego wstydzić. Na rynku dostępne są dziś preparaty, które pozwalają odbyć pełen i satysfakcjonujący stosunek płciowy. Rozkurcz mięśni gładkich w ciałach jamistych umożliwia napływ krwi do członka, a co za tym idzie – pozwala osiągnąć i utrzymać erekcję. Każdy udany stosunek i powrót do aktywności seksualnej wpływa na sferę psychiczną mężczyzny, dodając mu pewności siebie. Znika stres, związany z kłopotami ze wzwodem, co także sprzyja utrzymaniu sprawności seksualnej i dodaje sił witalnych.

Jak dbać o zachowanie sprawności seksualnej?

Aby zachować sprawność seksualną mimo upływu lat warto dbać o siebie kompleksowo. Konieczne jest prowadzenie zdrowego trybu życia, aktywność fizyczna, a także unikanie permanentnego stresu i przepracowania. Warto również szczerze rozmawiać z partnerką, a w razie problemów – na bieżąco je rozwiązywać. Raz na jakiś czas należy odwiedzić lekarza i wykonać badania profilaktycznie, nie zapominając o prostacie. Ponadto można się wspomagać wspomnianymi lekami na erekcję, które są dostępne bez recepty.

Dodaj komentarz

Back to Top