Uzdrowiskowe kąpiele siarczkowe – jak wpływają na zdrowie?
0 Comment 57150

Uzdrowiskowe kąpiele siarczkowe – jak wpływają na zdrowie?

Zdrowie
[REKLAMA]

Woda siarczkowa wykazuje szereg dobroczynnych właściwości, które korzystnie wpływają na kondycję skóry oraz zdrowie całego organizmu. Korzystanie z zabiegów SPA dostarcza ciału wielu pozytywnych aspektów i pozwala się w pełni zrelaksować. Dziś z myślą o zażyciu kąpieli siarczkowej nie musisz jechać do sanatorium, a zdrowotną kąpiel możesz zafundować sobie lub swoim bliskim w zaciszu domowym. Jakie korzyści przynoszą kąpiele z kosmetykami siarkowymi?

Kąpiel siarczkowa – mineralne SPA

Kąpiele siarczkowe to zabiegi z wykorzystaniem naturalnej wody siarkowej o leczniczych właściwościach, które przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Od wielu lat w wodnych sesjach możesz uczestniczyć podczas wizyt w sanatorium, które stanowią wsparcie w leczeniu dolegliwości skórnych, a także chorób reumatycznych i układu krążenia. Zabiegi oddziałują na cały organizm i korzystnie wpływają na pracę wewnętrznych narządów, usprawniając ich działanie.

Do kąpieli siarczkowych wykorzystuje się wodę o wysokim stężeniu związków siarki, a także innych minerałów o aktywnym działaniu. W niektórych schorzeniach korzystnie na stan zdrowia wpływają również kąpiele borowinowe z dodatkiem naturalnego torfu. Taki zabieg wzmacnia organizm i przynosi ulgę w dolegliwościach bólowych wywołanych m.in. reumatyzmem oraz kontuzjami mięśni i stawów.

Zdrowotne korzyści kąpieli siarczkowych

Już od momentu zanurzenia ciała woda siarczkowa korzystnie oddziałuje na skórę, a następnie przenika do jej głębszych warstw. W wyniku aktywnego działania biopierwiastków przy regularnym korzystaniu z kąpieli siarczkowych możesz zauważyć widoczną poprawę napięcia skóry oraz jej wygładzenie. Zabiegi rekomendowane są również dla osób borykających się z chorobami skórnymi, takimi jak atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, egzema czy ŁZS. W ich przypadku zabiegi przyczyniają się do wyciszenia obecnych stanów zapalnych i przywracają skórze fizjologiczną równowagę, dzięki czemu wykwity i zmiany obecne na skórze zanikają.

Drugim z powodów, dla których warto wykonywać kąpiele z wykorzystaniem wody siarczkowej, jest poprawa funkcjonowaniu układu ruchu i zażegnanie dolegliwości bólowych w chorobach reumatycznych. Zabiegi sprawdzą się także przy występujących stanach pourazowych, chorobach narządów rodnych, bolesnym miesiączkowaniu, a także jako forma kuracji pooperacyjnej.

Najlepszy prezent świąteczny – siarkowy zabieg SPA

Nadchodzące święta to doskonała okazja do tego, aby zafundować sobie wizytę w SPA. Nie musisz jednak nigdzie wyjeżdżać, aby oddać się dobroczynnemu działaniu wody siarkowej, a kąpiel mineralną o bogatej zawartości związków siarki przeprowadzisz w domu. Dzięki kosmetykom uzdrowiskowym na bazie wody siarczkowo-siarkowodorowej możesz regularnie dbać o wygląd swojego ciała i sprawność organizmu.

W ofercie producenta Dr Duda znajdziesz różne preparaty przeznaczone do kąpieli, które pozwolą Ci wykonać SPA siarczkowe Busko-Zdrój w Twojej łazience. Dostępne są żele, peelingi, maski do ciała, szampony, oliwki i mydła na bazie bogatej w związki aktywne wody siarczkowej. Warto zwrócić również uwagę na zestawy kosmetyków, które stanowią idealny prezent świąteczny – znajdziesz w nich m.in. preparaty stworzone z myślą o pielęgnacji cery i ciała. Wśród nowości dostępnych w sklepie warto wyróżnić żele siarczkowe zawierające w składzie ponad 90% solanki siarczkowej z uzdrowiska Solec-Zdrój. Wysoka koncentracja składników aktywnych w nich zawartych przyspiesza procesy regeneracji skóry, wzmacnia ją i dogłębnie rewitalizuje. Produkty możesz zakupić w dwóch wariantach pojemnościowych – 250 i 1000 g. Wszystkie kosmetyki Dr Duda znajdziesz na stronie: https://www.drduda.pl/.

Dodaj komentarz

Back to Top