Jak wybrać okna do domu?
0 Comment 25021

Jak wybrać okna do domu?

Dom
[REKLAMA]

Okna uważane są za jeden z najważniejszych elementów architektonicznych domów i mieszkań. Nie bez powodu. Rynek stolarki okiennej jest bardzo rozbudowany i oferuje wiele różnych modeli okien, które różnią się przede wszystkim kształtem, sposobem otwierania, sposobem użytkowania oraz materiałem wykonania. Odpowiednio dobrane okna zapewniają dobrą retencję ciepła i wpuszczają dużo naturalnego światła, będąc efektownym elementem dekoracyjnym.

Okna do domu- dostępne na rynku materiały

Wybór materiału okiennego to jedna z głównych decyzji, które należy podjąć przy wyborze odpowiednich okien do domu lub mieszkania. Materiał można wybrać spośród trzech surowców:

  • drewno,
  • PCV,
  • aluminium.

Okna Drewniane – Te okna mają niepowtarzalny urok, który niestety ma swoją cenę. Okna drewniane są więc znacznie droższą opcją niż mniej eleganckie okna PCV. Drewno, z którego wykonane są okna, jest odpowiednio zakonserwowane, co sprawia, że ​​okna są odporne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Okna drewniane wymagają jednak regularnej konserwacji średnio co 5-10 lat, aby utrzymać je w dobrym stanie.

Okna plastikowe – to  bardzo popularne okna, które można spotkać w większości domów w Polsce. Nie jest to zaskakujące, ponieważ są praktyczne i jednocześnie kosztują mniej niż inne typy. Zaletą okien PCV jest niewątpliwie łatwość  ich pielęgnacji. Regularnie czyszczone plastikowe okna  mogą faktycznie służyć przez wiele  lat. Jakie są wady? Jedną  z nich jest utrata naturalnego koloru wraz z upływem czasu. Ciemne ramki wyblakną, a białe będą stopniowo żółknąć. Mogą również ulegać zniekształceniom. .

Okna aluminiowe – to najrzadsze okna w polskich domach i mieszkaniach, a powodem tego jest ich cena. Są to najdroższe okna na rynku, ale też najtrwalsze i bardzo stabilne. Okna aluminiowe najczęściej spotyka się w obiektach przemysłowych, galeriach handlowych i biurowcach. Są  bardzo lekkie, co  ułatwia ich transport na wysokie piętra wieżowców.

Okna do domu- wybór pod względem sposobu otwierania

Rynek stolarki okiennej oferuje wiele rodzajów okien. Mają one określone funkcje i montowane są w ścianach bądź w dachu. Tradycyjne modele okien różnią się od siebie sposobem otwierania. Można wyróżnić okna:

  •  nieotwieranie,
  • uchylne,
  • rozwierne,
  • uchylno- rozwierne

Warto także pamiętać o oknach tarasowych, które mogą służyć jako drzwi. Często można natknąć się na sprzedaż całych zestawów tarasowych. Zapewniają one płynne działania podczas wychodzenia na taras czy balkon. Jakie okna na poddasze? Naturalnie połaciowe.

Adams jako producent okien

Budowa domu to jedna z najważniejszych inwestycji w życiu. Coraz więcej osób chce mieć wygodny, ale i ekologiczny dom. Domy ekologiczne to także domy z ekologicznymi oknami. Oszczędności w postaci mniejszego zużycia energii pomagają również ograniczyć emisję gazów cieplarnianych. Adams jako producent okien  ma całkiem ciekawą ofertę, z którą warto się zapoznać.

Dodaj komentarz

Back to Top