Fakturowanie online- szybkość i wygoda

Fakturowanie online- szybkość i wygoda

Finanse

W dzisiejszym świecie coraz więcej osób decyduje się na spełnienie własnych marzeń. Jedni podróżują, zakładają rodziny i budują domy, a inni decydują się na rozpoczęcie własnego biznesu, poprzez założenie firmy. Prowadzenie przedsiębiorstwa wiąże się jednak nie tylko z samą radością i dużą gotówką, lecz przede wszystkim z pogodzeniem bardzo wielu obowiązków oraz wydatków. Przede wszystkim trzeba pozyskać klientów, pracowników, ale także nie należy zapominać o problemach, choćby z rozliczeniem każdego miesiąca w sposób prawidłowy. Jednak wystawienie faktur jest coraz łatwiejsze i nie trzeba już zatrudniać księgowej, żeby sobie dać z tym radę. Na rynku istnieją bowiem darmowe programy do fakturowania, które ułatwiają oraz usprawniają wystawianie faktur.

Program do fakturowania

Program do fakturowania cieszy się obecnie wielką popularnością. Zarówno wielkie przedsiębiorstwa, jak także małe oraz mikro firmy decydują się na dopasowanie najlepszego programu do fakturowania dla danego przedsiębiorstwa. Przede wszystkim program do fakturowania usprawnia i przyspiesza ewidencję dochodu, a także redukuje do zera możliwości wystąpienia błędów podczas wystawiania faktury. Obecnie takie programy dostępne są na dla systemów Windows XP, Windows Vista, Windows 7 oraz 10. Program do fakturowania udostępniany jest na darmowej licencji, to znaczy, iż korzystać z niego może każdy przedsiębiorca- mniejszy bądź większy – bez względu na daną działalność gospodarczą.

Zalety

Dobry program do fakturowania wyróżniają aktualizacje, które dokonywane są według najnowszych przepisów prawnych. Co więcej, warto także zwrócić uwagę na funkcje dla użytkownika, które powinny być udoskonalane w celu jeszcze prostszej oraz szybszej obsługi programu. Czasami dobre programy mają nawet opcje jak na przykład prowadzenie kalendarza spotkań czy podglądu do całej bazy kontaktów. Podstawowe darmowe programy do fakturowania cieszą się niezwykłą popularnością, przede wszystkim z powodu niskich kosztów.

Program Faktura

Przykładem darmowego programu do fakturowania jest z pewnością program Faktura. Jego zaletą jest z fakt, że nie jest zbyt wielki- składa się jedynie z dwudziestu sześciu megabajtów, dzięki czemu może być instalowany nawet na nieco starszych komputerach i działać na nich bez zarzutu. Program Faktura zapewnia między innymi możliwość wystawiania faktur VAT, a także, co oczywiste faktur korygujących oraz pro-forma. Co więcej, program ten może być odpowiedzialny również za wystawianie paragonów oraz drukowanie etykiet towarów, a także formularzy do przelewów. Darmowy program Faktura zapewnia prowadzenie archiwum towarów, usług czy kontrahentów, a również zawiera wsparcie dla elementarnych funkcji dotyczących zarządzania CRM oraz opcję generowania wielu raportów. Dla osób, korzystających z programu interesującą funkcją jest z pewnością możliwość edycji parametrów na przykład nowych stawek VAT oraz formatowania dokumentów. Program jest naprawdę łatwy w obsłudze, a co więcej posiada nawet samouczka, który jest nieocenioną pomocą podczas jego użytkowania. Warto zaznajomić się w ofertą darmowych programów do fakturowania, bowiem jest ich na rynku naprawdę wiele, a zasada funkcjonowania każdego z nich jest niezwykle prosta i pomocna w prowadzeniu własnej firmy.

Fakturowanie online, faktury vat online

Obecnie polskie przepisy prawa podatkowego akceptują w zupełności wymianę elektronicznych dokumentów, a konkretnie faktur online. Właściciel firmy może sporo zaoszczędzić, jeżeli zdecyduje się na wystawianie oraz przesyłanie do klientów czy kontrahentów faktur elektronicznych. Niewątpliwie zatem warto skorzystać z takiej możliwości i we własnym przedsiębiorstwie stwierdzić, iż fakturowanie online nie jest wcale trudne ani skomplikowane.

Własnoręczne wystawianie faktur VAT, w dodatku na papierowych blankietach jest już z pewnością dawnymi czasami. Mało który właściciel firmy wypisuje odręcznie dokumenty księgowe. Większość przedsiębiorców korzysta właśnie z programów do fakturowania, przyspieszających o wiele proces wystawiania dokumentów rachunkowych czy księgowych. Wymiana elektronicznych dokumentów jest znacznie szybsza oraz wygodniejsza aniżeli obieg standardowych, papierowych dokumentów. Obecne przepisy podatkowe nie przewidują już potrzeby magazynowania papierowych wersji faktur, wystarczy jedynie zapewnić ich wiarygodność oraz zabezpieczyć przed stratą danych cyfrowych. Takie faktury akceptują obecnie już wszystkie Urzędy Skarbowe.

Fakturowanie online

W małych czy średnich przedsiębiorstwach można komfortowo oraz szybko wystawiać faktury VAT online. Wystarczy w tym celu jedynie wykorzystać któryś z programów do faktur online i uzyskać dostęp do jasnego i klarownego systemu, żeby móc wystawiać faktury VAT online przez Internet. Co więcej, Fakturowanie online może mieć wiele użytecznych opcji dla klientów, które pozwolą usprawnić prace księgowo-podatkowe firmy czy przedsiębiorstwa.

Faktury VAT online w domu

Fakturowanie online umożliwia przede wszystkim wystawianie dokumentów księgowych z każdego, możliwego miejsca, zarówno biura, domu lub nawet plaży podczas urlopu wakacyjnego. Wystarczy jedynie posiadać dostęp do komputera oraz internetu, żeby móc swobodnie kontrolować finanse we własnej firmie. Faktury VAT online są niezwykle proste do wystawienia. Co więcej, program do ich wystawiana może posiadać sporo pożytecznych funkcji dla osób z niego korzystających takich jak chociażby książka kontrahentów, która jest wypełniania aktualnie przez przedsiębiorcę podczas wystawiania kolejnych faktur. Dzięki temu, później nie trzeba już ręcznie uzupełniać danych klientów do dokumentów księgowych, wystarczy bowiem wybrać z książki właściwą firmę czy nazwisko kontrahenta, a system sam uzupełni właściwe rubryki faktury.

Faktury online VAT

Kolejną istotną funkcjonalnością fakturowania online jest stwarzanie możliwości rozliczania się z Urzędem Skarbowym czy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych bez konieczności stania w długich kolejkach. Właściciel firmy nie musi wówczas śledzić aktualnej wysokości składki na ubezpieczenie społeczne lub nowelizacji w ustawach podatkowych, jeżeli tylko program księgowy, na którym pracuje, jest często aktualizowany. Dzięki temu można wygodnie wypełniać wszystkie rodzaje deklaracji podatkowych oraz wysyłać je także formie elektronicznej do wszystkich Urzędów Skarbowych właściwych dla dokonywania rozliczeń fiskalnych danego przedsiębiorcy.

Warto spróbować

Reasumując każdy przedsiębiorca, który chce samodzielnie kontrolować księgowość we własnej firmie, może to robić, korzystając z darmowych programów do fakturowania, które zapewnią szybką i fachową obsługę każdej firmy.

Artykuł został przygotowany przez firmę faktury24.pl oferującą darmowy program do fakturowania online.

Dodaj komentarz

Back to Top