Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych 2019
0 Comment 264

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych 2019

Edukacja, Nauka
[REKLAMA]

Wybór właściwej szkoły wiąże się z niemałymi emocjami. Młodzi ludzie muszą podjąć ważną życiową decyzję. Jednak to nie na tym etapie kończą się wszystkie wątpliwości. Do wymarzonej placówki należy się jeszcze dostać. To właśnie najczęściej spędza sen z powiek samym zainteresowanymi i ich opiekunom. Dlaczego tak ważny jest wybór szkoły średniej?

Szkoły średnie z górnych pozycji rankingów, to placówki gdzie matura nie sprawia abiturientom problemów. Należy pamiętać, ze otwartą furtkę na wymarzone studia gwarantuje zdana na wysokim poziomie matura. Język polski, obcy oraz wybrane przedmioty dodatkowe przedmioty dodatkowe muszą być jak najlepiej opanowane.

Jaka jest specyfika rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w roku 2019?

W związku z przeprowadzoną w 2017 roku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej reformą, do szkół średnich będą przyjmowani zarówno absolwenci podstawówek jak i gimnazjów. W szkołach będą da nich przygotowywane osobne miejsca. I tak młodzież opuszczająca mury szkoły podstawowej będzie konkurować o miejsca w liceach i technikach, w których edukacja będzie trwała o rok dłużej niż do tej pory. Dla nich też otwarte zostaną szkoły branżowe pierwszego i drugiego stopnia. Gimnazjaliści spotkają się z programem nauczania takim, jak do tej pory. Kończąca naukę w szkole średniej matura również będzie inna dla uczniów objętych reformą z 2017 roku.

Jakie są kryteria przyjęcia do szkoły średniej?

Zarówno ósmoklasiści jak i uczniowie trzecich klas gimnazjów będą punktowani za egzamin końcowy i oceny na świadectwie. Dodatkowo punkty można uzyskać za świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem oraz za szczególne osiągnięcia np. wygrane konkursy przedmiotowe.

Co dalej po przyjęciu do wymarzonej szkoły?

Rozsądnym będzie zapoznanie się z obowiązującą podstawą programową oraz wymaganiami na egzamin maturalny. W tym celu warto zaopatrzyć się w repetytorium maturalne, które systematyzuje wiedzę nie tylko przed egzaminem dojrzałości, ale też w toku edukacji, przed ważną klasówką czy testem. Ułatwi to uczniom propozycja od wydawnictwa Nowa Era. Teraz Matura to vademecum z przedmiotów maturalnych, które uporządkuje i pozwoli łatwiej przyswoić obowiązujący materiał. Przyszły abiturient, który chce bez stresu i z zadowalającym wynikiem ukończyć liceum czy technikum, powinien już od pierwszych dni w nowej szkole pomyśleć o swojej przyszłości.

Dodaj komentarz

Back to Top