Gdzie jechać na wycieczkę szkolną za granicę?
0 Comment 302

Gdzie jechać na wycieczkę szkolną za granicę?

Edukacja, Podróże
[REKLAMA]

Wycieczka szkolna jest dla dzieci naprawdę sporym przeżyciem. Jest to dla nich odskocznia od codziennej nauki i swego rodzaju nagroda. Niemniej jednak trzeba mieć na uwadze, że to również swego rodzaju integracja uczniów. Na wycieczki jeździć można w Polskę, która jest bardzo atrakcyjna turystycznie. W dobie XXI wieku, kiedy to coraz tańsze są wycieczki zagraniczne, warto wyjechać też poza Polskę. Zwłaszcza że ceny takich wycieczek są coraz tańsze. Gdzie wyjechać na wycieczkę szkolną za granicę?

Londyn na wycieczkę zagraniczną

Na mapie planowanych wycieczek szkolnych z pewnością znaleźć powinien się Londyn. Kilka dni w stolicy Anglii w zupełności wystarczy na to, aby zobaczyć największe atrakcje Londynu. Tych z kolei tam nie brakuje, czego przykładem są Tower of London, Tower Bridge, St. Paul’s, Oxford Street, Big Ben czy Pałac Buckingham. Londyn to również wiele muzeów, a więc Muzeum Figur Woskowych, Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Nauki. W planie wycieczki po Londynie z pewnością będzie też rejs statkiem po Tamizie.

Nie ulega więc wątpliwości, że Londyn jest bardzo atrakcyjnym miastem pod kątem turystycznym. Jednak co wytrawniejsi organizatorzy mogą zaoferować uczniom jeszcze więcej, między innymi warsztaty językowe. Zdarza się, że uczniowie podczas takich wycieczek zostają zakwaterowani u brytyjskich rodzin. To z kolei szansa na to, aby w naturalnym środowisku szlifować swoje kwalifikacje językowe. Oczywiste, że takie wycieczki zorganizować jest nieco trudniej, choć na rynku są specjalistyczne podmioty, które zajmują się organizacją takich szkolnych eskapad, np. firma ATAS o dość szerokiej ofercie przedstawionej jest na stronie http://wycieczkiszkolne.atas.pl/. W tym przypadku są to wycieczki nie tylko do Londynu, ale też innych angielskich miast, choć bez wątpienia to stolica Anglii dla młodych ludzi – otwartych na poznawanie nowych kultur i świata – jest najatrakcyjniejsza.

Paryż na wycieczkę zagraniczną

Poza Londynem, jedną z najpopularniejszych stolic w Europie bez wątpienia jest Paryż. Ten kojarzy się przede wszystkim z Więżą Eiffla, ale też Disneylandem, a więc będzie doskonałym wyborem dla młodszych dzieci, choć w tym ogromnym i najpopularniejszym parku rozrywki nudzić się nie będzie też młodzież, a jak w dzieciństwie poczują się nawet osoby dorosłe.

Kiedy na wycieczkę zagraniczną?

Odnieść się należy również do terminu takiego wyjazdu. Zdecydowana większość wycieczek zagranicznych odbywa się latem, kiedy są one zwieńczeniem całego roku szkolnego i zasłużoną nagrodą dla uczniów. To dobry wybór. Takie wycieczki najlepiej zorganizować bowiem wówczas, kiedy to aura jest sprzyjająca. Najlepszym terminem będzie więc końcówka roku szkolnego (maj, czerwiec) lub jego początek (wrzesień, październik). Oczywiście, nie daje to gwarancji, że za granicą – zwłaszcza w Londynie – turystów nie przywita deszczowa aura, ale szansa na sprzyjającą turystyce pogodę, jest znacznie większa.

Z drugiej strony, swoje zalety mają też wycieczki organizowane w sezonie zimowym. Przede wszystkim są one tańsze. Wówczas warto jednak pomyśleć o wycieczce na południe Europy, np. na Półwysep Iberyjski (Madryt, Barcelona, Lizbona) czy Półwysep Apeniński (Mediolan, Rzym, Wenecja, Florencja).

Dodaj komentarz

Back to Top