Laserowe usuwanie owłosienia – co warto wiedzieć na ten temat?
1 Comment 151

Laserowe usuwanie owłosienia – co warto wiedzieć na ten temat?

Uroda

Depilacja laserowa jest wybawieniem dla wielu osób, a szczególnie dla kobiet. Laserowe usuwanie owłosienia sprawia, że można w końcu cieszyć się gładką skórą, bez konieczności poddawania się bolesnej depilacji woskiem. Nie ma też potrzeby codziennego używania jednorazowych maszynek do golenia. Niestety nie każdy może korzystać z takiego dobrodziejstwa. Dowiedz się zatem, czy laserowe usuwanie owłosienia to zabieg dla ciebie.

Dziś w Internecie na każdym kroku spotykamy ogłoszenia laserowe usuwanie owłosienia – Pabianice, Ustrzyki Dolne czy Międzyzdroje. To znak, że zabieg ten zyskał popularność w całym kraju. Nic w tym dziwnego, bo dzięki niemu można niemal całkowicie, a czasem raz na zawsze, usunąć zbędne włoski z wybranych miejsc na ciele. Seria zabiegów niemal zawsze gwarantuje gładką skórę nawet przez kilka lat. Laserowa depilacja polecana jest niemal każdemu, a szczególnie tym, którzy mają skłonności do wrastania włosów i do tworzenia się w tych miejscach bolesnych stanów zapalnych. O wygodzie takiego działania nie ma nawet co pisać, bo jest to oczywiste, że seria zabiegów raz na kilka lat to znacznie lepsze rozwiązanie niż codzienna depilacja z marnymi skutkami.

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania włosów?

Warunkiem przeprowadzenia zabiegu jest wypełnienie ankiety wstępnej, na podstawie której określa się możliwość wykonania depilacji laserowej. Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie próby na skórze, aby ocenić, jak skóra reaguje na promienie lasera. Jeśli wypada ona pomyślnie, można przystąpić do zabiegu.

Najczęściej wykorzystuje się promienie laserowe, które pochłaniane są przez melaninę znajdującą się w mieszku włosowym, a ten ulega po prostu zniszczeniu. Aby wszystko się powiodło, dzień przed zabiegiem depilacji należy zgolić włosy zwykłą maszynką jednorazową.

Niektórzy dziwią się, dlaczego trzeba wykonywać serię zabiegów laserowej depilacji, a nie wystarczy jeden. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że włosy znajdują się w różnej fazie wzrostu. Jeśli ta faza jest początkowa, to mieszek włosowy ma zbyt mało melaniny i nie zareaguje na niszczącą siłę lasera. Dlatego depilację powtarza się najczęściej co 4 tygodnie przez około 6 miesięcy.

Po zabiegu przez 2–3 dni należy unikać gorących kąpieli, wizyt na basenie i w saunie. Nie wolno używać żadnych kosmetyków zawierających alkohol czy spirytus. Co najmniej przez dwa tygodnie nie wolno stosować żadnych peelingów. Trzeba także zrezygnować z kąpieli słonecznych. Zatem serię zabiegów laserowego usuwania włosów najlepiej rozpocząć jesienią, aby na wiosnę skóra prezentowała się nienagannie.

Depilacja laserowa nie dla każdego

Z zabiegów laserowego usuwania owłosienia nie mogą korzystać osoby, u których stwierdzono chorobę nowotworową. Ci, którzy już mają ją za sobą, muszą uzyskać zgodę lekarza. Ewidentnym przeciwwskazaniem jest terapia antybiotykowa lub przyjmowanie antydepresantów. To leki, które zmieniają wrażliwość skóry na światło zarówno słoneczne, jak i to laserowe.

Kobiety w ciąży muszą poprzestać na ręcznej depilacji, ale po porodzie śmiało mogą powrócić do gabinetu kosmetycznego i poddać się takiemu zabiegowi. Warto wiedzieć także, że laserem nie uda się usunąć włosów siwych, rudych lub blond, bo niestety zawartość melaniny jest w nich niewielka, a więc i skuteczność laserowej depilacji byłaby niewystarczająca.

1 Komentarzy

  1. Justyna 2 sierpnia 2019 at 22:26

    Taka depilacja to super rozwiązanie, polecam. Chwała temu, kto to wymyślił 🤣

Dodaj komentarz

Back to Top