Jak oczyścić organizm? Poznaj produkty, które wspomagają detoks!

Jak oczyścić organizm? Poznaj produkty, które wspomagają detoks!

Zdrowie

Każdego dnia Twoje ciało narażone jest na działanie szkodliwych substancji. Stosowanie używek, spożywanie produktów zawierających środki konserwujące i niezdrowy styl życia niekorzystnie wpływają na zdrowie i samopoczucie. Zastanawiasz się, jak oczyścić organizm? Czytaj dalej, a dowiesz się, które produkty wspomagają detoks.

Czym jest detoks?

Detoks to nic innego jak oczyszczanie organizmu z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Dzięki odpowiedniej diecie możliwe jest pozbycie się z organizmu szkodliwych substancji, takich jak metale ciężkie, ulepszacze, konserwanty lub składniki znajdujące się w lekach. To one sprawiają, że czujesz się nieustannie zmęczony, ociężały, rozdrażniony i masz problemy trawienne. Toksyny niekorzystnie wpływają na pracę narządów wewnętrznych, co może przyczynić się do rozwoju wielu chorób. 

Jak oczyścić organizm? Poznaj produkty, które wspomagają detoks!

Istnieje wiele metod oczyszczania organizmu. Jednak najlepszym sposobem jest zbilansowana dieta, dzięki której zadbasz o wygląd i poprawisz odporność. Warto więc do jadłospisu wprowadzić kilka produktów, które mają właściwości detoksykacyjne. Należą do nich:

– sok z cytryny – wypicie o poranku szklanki ciepłej wody z cytryną wspomaga prawidłowe działanie wątroby i nerek; 

– kiszonki – wprowadź do diety kiszone warzywa, które poprawiają trawienie i zapobiegają zaparciom. Możesz więc sięgnąć po sok z kiszonej kapusty czy buraka, które znajdziesz w naszym sklepie. To produkty naturalne, dzięki czemu są bezpiecznego dla Twojego organizmu.

woda – należy w ciągu dnia wypijać co najmniej 2 litry tego płynu, aby nie tylko nawodnić ciało, ale także usunąć zalegające toksyny;

zioła – napar z czystka wspomaga pracę nerek i korzystnie wpływa na florę bakteryjną jelit. Z kolei pokrzywa reguluje przemianę materii. Inne zioła, po które warto sięgnąć podczas oczyszczania organizmu to mniszek lekarski, mięta, rumianek i ostropest plamisty. 

Do listy produktów wspomagających oczyszczanie z toksyn można także zaliczyć jabłka, seler, kaszę jaglaną, herbatę zieloną, żurawinę i natkę pietruszki. Pamiętaj, żeby kupować je wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Takim miejscem jest na przykład https://kramik-franusia.pl/. Ten e-sklep proponuje swoim klientom produkty bogate w witaminy, minerały i składniki odżywcze. 

Dodaj komentarz

Back to Top