Przeciekający dach
1 Comment 1097

Przeciekający dach

Budownictwo, Dom, Wnętrza
[REKLAMA]

Zauważyłeś na suficie mokre plamy? Jeśli tak, jest to nieuchronny sygnał tego, że dach w twoim domu przecieka. Co w takiej sytuacji można zrobić? Przeciekający dach może być efektem kilku rzeczy. Po pierwsze, zniszczeniu pokrycia dachowego, po drugie, jego niestarannemu ułożeniu i po trzecie, innym błędom popełnionym podczas budowania dachu: złym obróbkom blacharskim czy wadom fabrycznym w oknach.

Poszukiwanie przecieku

Naprawę przeciekającego dachu, należy rozpocząć od zlokalizowania miejsca przecieku. To będzie zadaniem trudnym w przypadku dachów krytych dachówką i może się wiązać z koniecznością zdjęcia nawet kilkunastu dachówek. Nieco łatwiej jest odnaleźć miejsce przecieku na dachach krytych papą lub gontem. W tym przypadku należy szukać uszkodzeń mechanicznych lub niedokładnie doklejonych fragmentów papy. W przypadku dachówek, wskazówką mogą być pęknięcia, uszczerbienia lub krzywe ułożenie.

Potencjalne miejsce

Jeśli przeciek pojawił się w okolicach komina, okna dachowego lub ściany szczytowej, to właśnie w tych miejscach należy poszukiwać przyczyn przecieku. W większości przypadków będą za to odpowiadać niestarannie wykonane obróbki blacharskiej. Źle dogięta blacha, brak uszczelnienia czy zły dobór gotowych obróbek.

Kiedy poszukiwać przecieku?

Najszybciej będzie go można zlokalizować w dni suche, kiedy będziemy wylewać na dach wiaderka wody, starając się w ten sposób zlokalizować miejsce przecieku. Pozostawienie tego problemu samemu sobie może niestety mieć poważne konsekwencje, takiej jak wykwit pleśni czy namoknięcie wełny i płyt gipsowo-kartonowych.

1 Komentarzy

  1. Leszek 18 grudnia 2016 at 18:42

    oj miałem ten problem i szczerze nie życzę go nikomu….

Dodaj komentarz

Back to Top