Jaki styropian wybrać na elewację do ocieplenia domu?
0 Comment 182

Jaki styropian wybrać na elewację do ocieplenia domu?

Budownictwo, Dom
[REKLAMA]

Dzięki różnorodnym wariantom styropianów dostępnych na rynku, bez trudu możemy znaleźć optymalny wariant, niezależnie od naszych potrzeb. Takie produkty wykorzystuje się w budownictwie na ogromną skalę. Dziś skupiamy się na tym, którą opcję dobrze będzie wybrać na elewację budynku.

Ocieplenie domu styropianem – jak o to zadbać?

Obsługa profesjonalnego sklepu, oferującego styropian elewacyjny, będzie nam w stanie doradzić odpowiedni produkt i odpowiedzieć na nurtujące nas pytania. Na takie wsparcie mogą liczyć m.in. klienci firmy Styrnet. Pracownicy chętnie przybliżą klientom charakterystykę produktów oraz określą np. różnice między styropianem białym a styropianem grafitowym.

Zanim jednak wybierzemy się na poszukiwania styropianu do izolacji cieplej, warto poznać kilka ważnych parametrów, do których należą:

1. Parametr TR

Określa wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe do powierzchni czołowych. Dobrym pomysłem będzie wybór rozwiązania o wartości TR nie niższej niż 80 kPa.

2. Lambda deklarowana (λD)

To istotny parametr, który określa, jakim poziomem izolacji charakteryzuje się płyta. Wybierajmy warianty o jak najniższej lambdzie. Przeważnie takie dane bez problemu znajdziemy na opakowaniach produktów, co pozwala szybko i sprawnie je ze sobą porównać. Specjaliści polecają, aby na elewację wybierać styropian o lambdzie nie wyższej niż 0,040 W/(mK)

Styropian ekstrudowany XPS czy styropian EPS?

Przeważnie styropian XPS charakteryzuje się większą twardością, większą odpornością na uszkodzenia i niższą nasiąkliwością. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nowoczesne płyty EPS również mogą charakteryzować się atrakcyjnymi parametrami i dobrze sprawdzać się jako styropian elewacyjny. Wybór między EPS a styrodurem XPS nie zawsze jest więc oczywisty. Warto więc skupić się na parametrach poszczególnych produktów i je ze sobą porównać, a nie bazować tylko i wyłącznie na technologii wytwarzania styropianu.

Dodaj komentarz

Back to Top