Pokój z kominkiem – jaka podłoga?
0 Comment 562

Pokój z kominkiem – jaka podłoga?

Wnętrza
[REKLAMA]

W czasie jesieni a w szczególności zimy ciężko znaleźć przyjemniejsze pomieszczenie w domu niż salon z kominkiem – przytulny nastrój, przyjemne światło i ciepło – naprawdę niewiele więcej potrzeba do szczęścia. Skupimy się dziś na rozwiązaniach jak urządzić salon z kominkiem. Podzielimy się pomysłami i poradami dotyczącymi aranżacji przestrzeni z kominkiem. Jakich błędów nie popełnić czy każdy styl znajdzie tu zastosowanie? Zapraszamy do lektury.

Kominek w stylach – rustykalnym, skandynawskim, nowoczesnym

Ciepło i przytulne wnętrze, to oczywiste skojarzenia jakie budzi kominek, podobnie jak styl skandynawski. W tym stylu nieodzowne jest łączenie wszelkich naturalnych materiałów w prawdziwie domową atmosferę. Salon z kominkiem w stylu skandynawskim to zestawienie jasnych barw, stonowanych kolorów ścian oraz paneli podłogowych. Idealnie sprawdzą się wzory naturalne, dla przykładu Dąb Malaga z kolekcji De Lux lub Dąb Biały z kolekcji Natural Parquet. Dodatki wspaniale dopełnią efekt aranżacji, warto zatem zadbać o obecność kolorowych pledów, świec, poduszek i jak niemal wszędzie roślin doniczkowych.

Jak zaaranżować salon z kominkiem w stylu nowoczesnym? Najlepiej jest powstrzymać się od nadmiaru mebli, dodatków itp. Sam kominek powinien mieć oszczędną formę, wtedy na pewno wpisze się w nowocześnie zaprojektowane wnętrze. Doskonale sprawdzą się tu wykończenia z naturalnych kamieni – granitu, marmuru, lub onyksu. W zależności od gabarytów pomieszczenia można pokusić się o skontrastowanie barwy kominka z kolorami ściennymi. Na przykład onyks w parze z jasnymi panelami podłogowymi Weninger z kolekcji Expert – Dąb Vigo.

Innym popularnym stylem wnętrzarskim jest styl rustykalny, który jak żaden inny pasuje do kominka i tej wspaniałej, naturalnej atmosfery. Wybierając panele podłogowe warto szukać tych z mocno zaznaczonymi słojami drewna. np. Dąb Boston z kolekcji Premium.

Jak urządzić salon z kominkiem

Odpowiedni zaaranżowanie przestrzeni z kominkiem niesie z sobą wyzwania natury estetycznej oraz praktycznej. Zatem zastanawiając się jak urządzić salon z kominkiem nie można zapomnieć o odpowiednim umiejscowieniu kominka względem przedmiotów w jego najbliższym otoczeniu. Warto również uświadomić sobie, że zachowanie czystości w pobliżu kominka będzie mocno utrudnione. Dla przykładu, idealnie białe ściany lepiej zastąpić inną barwą, można przemyśleć moduły ze zmywalnego tynku czy gładki kamień. Utrzymanie czystości i wygody użytkowania zapewni nam kosz z drewnem znajdujący się pod ręką.

Podłogę znajdującą się bezpośrednio przy kominku dobrze jest zabezpieczyć trudno palnym materiałem, np. elementem ze stali czy kamieniem. Dobrym i estetycznym rozwiązaniem może być tafla z bezbarwnego szkła hartowanego nałożona na panele podłogowe. Biorąc powyższe pod uwagę cała podłoga w salonie z kominkiem musi być również odpowiednio odporna na zarysowania, zatem klasa ścieralności AC5 lub AC6 to najbardziej optymalny wybór jeżeli chcemy cieszyć się z pięknego salonu przez lata.

Dodaj komentarz

Back to Top