3 sposoby na pierwsze randki po stracie

3 sposoby na pierwsze randki po stracie

Poradnik

Utrata ukochanej osoby wiąże się z trudnym do  wyobrażenia bólem. Wdowcy często zamykają się na świat, nie wierząc, że może ich jeszcze spotkać miłość. Żałoba jest niezwykle trudnym procesem, ale po pewnym czasie warto dać sobie drugą szansę na poznanie kogoś, z kim będziemy mogli dzielić życie. Portale randkowe dla wdowców, grupy zainteresowań czy aplikacje randkowe, to tylko kilka z miejsc, w których warto poszukać miłości po stracie.

1. Portale randkowe dla wdowców

Zaletą takich platform jest to, że jej użytkownicy od początku mają jasny cel – znalezienie sympatii po stracie. Nie muszą obawiać się konieczności tłumaczenia swojej sytuacji lub tego, że spotkają się z niezrozumieniem. Osoby, które decydują się na takie portale wiedzą, czego się spodziewać. To także dobre miejsce na to, by poznać inne osoby, które znalazły się w podobnej sytuacji i poszukać u nich wsparcia. Korzystanie z internetowej formy randkowania pomoże też stopniowo oswoić się z myślą o ponownym szukaniu drugiej połówki.

2. Aplikacje randkowe

Podobnie jak w przypadku portali randkowych, aplikacje to dobry pomysł na początek. Nie musimy od razu spotykać się z kimś na kolację, można zacząć od kilku niezobowiązujących rozmów z domowego zacisza. Minusem aplikacji randkowych jest to, że jest tam bardzo wiele różnych osób i nie wszyscy szukają tego samego. Prawdopodobnie będziemy musieli kilkukrotnie przedstawiać swoją sytuację, nawet jeśli podamy informacje o wdowieństwie na swoim profilu. Konieczność ciągłego powrotu do trudnych wspomnień może z czasem stać się męcząca.

3. Grupy zainteresowań

Dołączenie do grupy hobbistycznej ma ten plus, że poznamy tam osoby, z którymi łączą nas wspólne zainteresowania. Nie będziemy musieli się obawiać, że nie będzie o czym rozmawiać. Nie ważne, czy grupa funkcjonuje w sieci, czy „na żywo”, wspólne hobby zawsze łączy. Z drugiej strony nie będziemy mieli pewności, czy inne osoby, należące do grupy są zainteresowane randkowaniem, przez co może nas spotkać kilka rozczarowań. Mimo wszystko w najgorszym wypadku zyskamy nowych przyjaciół i spędzimy czas, robiąc to, co lubimy, jest więc to dosyć bezpieczna opcja.

Randkowanie po stracie ukochanej osoby nie jest łatwe, ale warto dać sobie szansę na poznanie drugiej połówki. Nie musimy od razu planować drugiego ślubu, możemy zacząć powoli, od założenia konta na portalach czy aplikacjach randkowych. Dobrą opcją będą też grupy hobbistyczne, szczególnie jeśli sami nie jesteśmy jeszcze pewni, czy jesteśmy gotowi na randki i chcemy głównie poznać nowych ludzi i sprawdzić, jak czujemy się z myślą o ponownym szukaniu drugiej połówki.

Dodaj komentarz

Back to Top