Policealna szkoła artystyczna – gdzie warto podjąć naukę?
0 Comment 486

Policealna szkoła artystyczna – gdzie warto podjąć naukę?

Edukacja, Nauka, Poradnik, Sztuka
[REKLAMA]

Zawody artystyczne nie wychodzą z mody. Profesje związane ze sztuką i kreatywnością to szansa na wykorzystanie swoich zdolności i zdobycie bardzo dobrego, pożądanego na rynku zawodu. Policealne szkoły artystyczne, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych programów nauczania, kształcą przyszłych twórców sztuki, którzy mają szansę na zatrudnienie we wszystkich dziedzinach związanych z kulturą, sztuką i rozrywką, ale również w innych branżach, gdzie stale rośnie zapotrzebowanie na kompetentnych, utalentowanych i zaangażowanych specjalistów. Dowiedz się, na jakich kierunkach artystycznych warto podjąć naukę.

Malarstwo, grafika i fotografia

Wśród najpopularniejszych kierunków związanych ze sztuką są malarstwo, projektowanie graficzne i fotografia. W przypadku malarstwa program zakłada zwykle naukę historii sztuki, malarstwa i rzeźby. W ramach zajęć można poznać teoretycznie i praktycznie podstawowe techniki plastyczne. Dzięki zajęciom warsztatowym uczestnicy zdobywają wiedzę z zakresu kompozycji, koloru, doboru narzędzi, farb oraz podobrazi. Po ukończeniu szkoły policealnej absolwenci mogą podjąć pracę w zawodzie plastyk lub kontynuować naukę na poziomie uniwersyteckim.

Nauka na specjalności graficznej obejmuje zdobywanie wiedzy oraz umiejętności praktycznych w obszarze projektowania graficznego, z uwzględnieniem wymagań technicznych w zakresie druku i publikacji w internecie. Osoby chcące swoją przyszłość związać z zawodem fotografa mogą w policealnych szkołach artystycznych uczyć się technik i technologii obrazu fotograficznego, poznawać możliwości nowoczesnych narzędzi cyfrowych, fotografowania oraz tworzenia obrazów przy pomocy nowoczesnych programów komputerowych. W warszawskiej szkole KamArti na wszystkich kierunkach prowadzone są zajęcia z malarstwa, rysunku i rzeźby oraz projektowania multimedialnego. Zajęcia z podstaw fotografii i filmu są zaś prowadzone na specjalizacji Stylizacja kostiumu i kreacja wizerunku oraz Modelatorstwo i dekoratorstwo.

Aktorstwo, muzyka i taniec

Zawody związane ze sztuką to kierunki kształcące przyszłych aktorów, tancerzy, instruktorów oraz aranżerów, producentów muzycznych i akustyków, a także realizatorów oświetlenia, scenografów, kostiumografów. W ramach studiów policealnych na kierunkach tanecznych i aktorskich można uczyć się gry aktorskiej, śpiewu, a także umiejętności tanecznych. Zajęcia realizowane są z artystami, wśród których są wokaliści, aktorzy, tancerze, choreografowie i reżyserzy.

Niektóre placówki dają możliwość rozwoju artystycznego w trakcie nauki poprzez praktyki estradowe na scenach muzycznych. Absolwenci mogą ubiegać się o pracę w teatrze, jak też innych instytucjach kultury. Osoby, które chcą rozwijać swoją muzyczną pasję mogą uczyć się produkcji muzycznej, realizacji dźwięku. W szkole rzemiosł artystycznych KamArti na kierunku Realizacje intermedialne można zapoznać się z tajnikami pracy oświetleniowca czy dźwiękowca, na Modelatorstwie i dekoratorstwie – scenografa, a na Stylizacji kostiumu i kreacji wizerunku – kostiumografa, projektanta i charakteryzatora.

Teatr i film

Szkoły policealne oferują ponadto naukę zawodów związanych z teatrem i filmem. Jedyną szkołą w Warszawie działającą przy Teatrze Kamienica, oferującą naukę na nowoczesnych i bardzo modnych kierunkach związanych ze światem sztuk scenicznych, jest KamArti Szkoła Rzemiosł Artystycznych, której uczniowie mogą kształcić się na kierunkach: Realizacje Intermedialne, Stylizacja Kostiumu i Kreacja Wizerunku oraz Techniki Scenograficzne (Modelatorstwo i Dekoratorstwo).

KamArti posiada uprawnienia szkoły publicznej. Jej absolwenci zdobywają praktyczną wiedzę oraz umiejętności z zakresu technicznej obsługi przedstawień teatralnych, dzięki czemu mają szansę na bardzo dobrą pracę w zawodzie. Nauka w policealnej szkole artystycznej to świetny wybór, który może otworzyć drzwi do świata sztuki.

Dodaj komentarz

Back to Top