.pl Registry Lock czyli nowa usługa z zakresu wzmocnienia bezpieczeństwa domeny
0 Comment 201

.pl Registry Lock czyli nowa usługa z zakresu wzmocnienia bezpieczeństwa domeny

Firma, Komputery
[REKLAMA]

Na świecie codziennie dochodzi do setek, jeśli nie tysięcy przypadków nieuprawnionego przejęcia własności domeny czy też jej przekierowania na podszywające się pod pierwotny adres strony. Szczególnie dotyczy to adresów generujących duży ruch oraz obroty. .pl Registry Lock to kolejna usługa stworzona przez rejestr domen polskich NASK podnosząca bezpieczeństwo naszych domen w Sieci. Wpisuje się w nurt zwiększania przez rejestry bezpieczeństwa samej domeny jak również uzasadnionego interesu Abonenta do wykorzystania nazwy jedynie zgodnie z jego wolą. Usługa ta została ostatnio udostępniona w cenach hurtowych dla wszystkich partnerów rejestratora Consulting Service, właściciela programu hurtowego hrd.pl.

.pl Registry Lock polega ona na wprowadzeniu przez Rejestr NASK blokady uniemożliwiającej zmianę danych Abonenta, zmianę samego Abonenta (wykonanie cesji domeny), wykonanie transferu domeny do innego operatora, zmianę delegacji dns (przekierowania strony na inną). Jednym słowem: do wykonania większości najczęstszych operacji na domenie nie wystarczy już sam adres email przypisany do naszego konta domenowego, ale dodatkowe potwierdzenie naszej woli przez Rejestratora domeny.

Rejestrator, na wniosek Abonenta, zgłasza blokadę w rejestrze przy użyciu specjalnej procedury kilkustopniowej weryfikacji. Dodatkowa weryfikacja to w tym przypadku dodatkowy środek ostrożności, szczególnie ważny dla dużych firm, instytucji finansowych, gdzie jakiekolwiek nieuprawnione akcje na domenie, spory na szczeblu kadry zarządzającej czy też zaskakujące działania pracowników w sferze domeny firmowej oznaczają olbrzymie kłopoty– wyjaśnia Robert Siebielski właściciel marki hrd.pl.

Marka HRD.pl włączając się do akcji promocji bezpieczeństwa domen w Sieci, przygotowała dla wszystkich uczestników programu hurtowego usługę Registry Lock dla domen polskich w cenie 129 zł netto.

Dodaj komentarz

Back to Top