Smog a sprzątanie mieszkania
0 Comment 378

Smog a sprzątanie mieszkania

Dom, Wnętrza
[REKLAMA]

Smog jest w dzisiejszych czasach dość powszechnym problemem. W lato wywołuje go głównie duża ilość emitowanych spalin, zaś w zimie dochodzi do tego dym z ogrzewanych mieszkań. Smog nie jest bezpieczny dla nikogo i może powodować zatrucia i wiele niebezpiecznych chorób. Mieszkający w większych miastach praktycznie ciągle są na niego narażeni. Na działanie smogu wystawione są również nasze mieszkania.

Czy nasz dom chroni nas przed smogiem?

Nasz dom ma być naszym schronieniem. Wydawać by się mogło, że pozostając w nim nie jesteśmy narażeni na działanie smogu. I w gruncie rzeczy tak jest, ale w pewnych sytuacjach smog może dostawać się do naszych domów. Wówczas jesteśmy tak samo narażeni na jego działanie, jak byśmy byli na zewnątrz.

Jak smog dostaje się do mieszkań?

Sprzątamy mieszkanie, aby czuć się w nim komfortowo. Zawsze towarzyszy temu jego wietrzenie. Nie jest to jednak wskazane przy dużym stężeniu smogu. Ten dostaje się do naszego mieszkania i naraża nas na zatrucie pyłkami, węglowodorami i innymi szkodliwymi substancjami. Przy zamkniętych oknach jesteśmy zdecydowanie bardziej bezpieczni, jednak smog i tak może się przedostawać do środka. W celu zabezpieczenia mieszkania warto zadbać o szczelność okien.

Jak się zabezpieczyć przed smogiem w mieszkaniu?

Jednym ze sposobów na radzenie sobie ze smogiem w mieszkaniu jest postawienie jak największej liczby roślin przy oknach. Zasłonią one częściowo dopływ smogu do środka, w dodatku same z siebie produkują tlen. Oprócz roślin okazuje się, że pomocna jest obecność firanek. Zbierają one większość pyłków unoszących się ze smogiem, przy czym należy pamiętać o ich częstym praniu.

Pyłki mogą odkładać się na oknach i ich ramach. Wszyscy chcemy, aby były czyste, powinniśmy zatem zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia. Doskonałym wyborem okaże się myjka do okien Leifheit, która w szybki i prosty sposób pomoże usunąć niebezpieczny osad z naszych szyb. Pomocne w walce ze smogiem są też oczyszczacze powietrza. Oczywiście, jeśli chcemy zadbać o zdrowie swoje i domowników – warto po prostu unikać otwierania okien przy dość wysokim stężeniu smogu.

Dodaj komentarz

Back to Top