Jak z zyskiem sprzedać mieszkanie.

Jak z zyskiem sprzedać mieszkanie.

Budownictwo, Dom, Nieruchomości
[REKLAMA]

Sprzedaż mieszkania na rynku wtórnym staje się coraz większym wyzwaniem dla ich właścicieli. Nie tylko dlatego, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się mieszkania nowe. Ale również dlatego, że kupujący mają coraz większe oczekiwania, którym właściciel musi sprostać jeśli zależy mu na tym by szybko sprzedać mieszkanie.

Z tym szybko to bywa właśnie różnie. Bo wiadomo, każdy chciałby mieszkanie sprzedać z zyskiem. Tylko jak to zrobić, żeby za mieszkanie, które nie jest nowe jeszcze zarobić?

Po pierwsze trzeba się dobrze zastanowić co właściciel może dać od siebie aby podnieść nieco jego standard. Jeśli jest to mieszkanie w tzw. starym budownictwie nie wszystko można zmienić. Nie da się przecież nagle zmienić materiału z jakiego był wykonany budynek czy materiałów jakie zostały użyte. Można jednak podkreślić charakter mieszkania, subtelnie łącząc styl nowoczesny z tym z dawnych lat. Akurat teraz panuje szał na stare meble, i naprawdę nie brakuje miłośników wnętrz i mebli w stylu vintage. Trzeba tylko znaleźć złoty środek i fajnie zaaranżować wnętrze.

Jeśli konieczny jest remont warto w niego zainwestować. Może to być zwykłe odmalowanie ścian, odnowienie, odświeżenie i drobne lub większe naprawy. Czasem konieczne może być kupno nowych mebli. I wcale nie chodzi tu o super drogie, firmowe meble. Najlepiej kupować coś uniwersalnego, co może się spodobać każdemu, uniwersalna kolorystyka, dodatki itp. Jeśli właściciel nie czuje się na siłach by samodzielnie zaaranżować mieszkanie może skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się home stagingiem. Ich zadaniem jest przygotowanie mieszkania w taki sposób by było jak najbardziej atrakcyjne dla kupującego, przy jednoczesnym podniesieniu jego wartości przy wykorzystaniu niewielkich nakładów ze strony właściciela.

W myśl zasady, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz warto poświęcić nieco czasu i nakładów finansowych, aby jak najlepiej przygotować lokal dla kupujących.

Warto również zadbać o jego odpowiednią widoczność w wyszukiwarce, najlepiej pod kątem określonych słów kluczowych np. mieszkania janów lubelski na sprzedaż.

1 Komentarzy

  1. Anulka 20 marca 2018 at 07:15

    Żeby sprzedać z zyskiem trzeba przede wszystkim dobrze kupić i niedużo włożyć a następnie wybrać dobry moment na rynku. W tej chwili mieszkania z rynku wtórnego tanieją więc to nie jest dobry moment na sprzedaż.

Dodaj komentarz

Back to Top