Jak stworzyć betonową piwniczkę?

Jak stworzyć betonową piwniczkę?

Dom, Ogród, Poradnik
[REKLAMA]

Sposoby na stworzenie piwniczki są dwa – piwniczka może być stworzona z betonowych bloczków lub wylana z betonu. Każdy sposób jest dobry, a piwniczka będzie trwała, chłodna w lecie i można w niej przechować wino oraz inne napoje przez dowolnie długi czas.

Piwniczki betonowe są tworzone w ogrodach, nieraz w ziemi, czasami w skarpach. Klient określa wielkość takiej piwniczki, a profesjonalna firma tworzy to pomieszczenie, które jest dodatkową powierzchnią i sposobem na przechowanie win na półkach lub na specjalnych stelażach. Beczki z winem także można tam przechować. Jest to miejsce nie tylko na wina  – owoce, warzywa, sery i kiełbasy również nie ulegną tam zepsuciu. Piwniczka musi mieć sklepienie płaskie lub wypukłe, półokrągłe, ale też muszą mieć schody zazwyczaj wykonane z drewna, po których schodzi się w dół. Jeśli piwniczka jest w skarpie to wchodzi się do niej przez drzwi i kilka schodków prowadzących w dół. Piwniczka może zostać wyposażona w regały, dzięki którym wnętrze będzie o wiele lepiej uporządkowane. Wiadomo, że dobra jakość piwniczki to podstawa, bez tego nic się nie uda i nie będzie miało odpowiedniej jakości. W piwniczce jest od 4 do 8 stopni Celsjusza. W takiej temperaturze żywność się nie psuje.

Piwniczka to dobre rozwiązanie, gdy w domu nie ma w ogóle piwnicy lub gdy jest ona bardzo mała. Wystarczy zainwestować 2000-4000 złotych, aby mieć porządną piwniczkę. Nie należy jej lokować w pobliżu drzew, aby nie uszkodziły one ścianek takiej piwnicy. Dobra lokalizacja jest kluczowa. Podobnie nie należy lokować piwniczki blisko rzeki, aby woda nie podmyła tego pomieszczenia. Wylanie wnętrza betonem i uzbrojenie go prętami tworzy dobrej klasy piwniczkę, która sprawdzi się doskonale. Lokalizacja wejścia do piwnicy od strony północnej sprawia, że piwniczka się nie nagrzeje. Wysoka jakość takiej piwniczki to podstawa, niejedna osoba dąży do posiadania piwniczki, ale nie pamięta o dobrej lokalizacji. W efekcie powstaje piwniczka mokra, zbyt ciepła, która nie nadaje się do magazynowania żywności oraz win. Szkoda pieniędzy i czasu na taką lokalizację. Ważne również są stabilna konstrukcja oraz bardzo dobra wentylacja takiej piwniczki. Dzięki niej można spokojnie cieszyć się tym miejscem i korzystać z niego przez wiele lat. Na budowę piwniczki przysługuje co najmniej pięcioletnia gwarancja, dzięki czemu można reklamować wszelkie nieprawidłowości. Obecnie takie piwniczki to często zamawiana budowla, bez niej nie da się na pewno funkcjonować oraz przechowywać rzeczy. Jeśli ktoś ma sporo przetworów, zbiera warzywa i owoce, produkuje własne wino to wówczas taka piwniczka na pewno będzie bardzo przydatna. Dzięki niej wszystko sprawdza się doskonale i jest godne uwagi.

Masz małą piwnicę w domu? Potrzebujesz miejsca na przechowanie produktów spożywczych? Koniecznie zadbaj o przygotowanie domowej piwniczki w ogrodzie. Jest to dodatkowe miejsce, w którym można przechować wiele produktów oraz oszczędzić miejsce w domu. Piwniczka z betonu to dobra inwestycje.

Dodaj komentarz

Back to Top