Architekci, którzy się sprawdzą – jak wybrać dobre biuro projektowe?
1 Comment 222

Architekci, którzy się sprawdzą – jak wybrać dobre biuro projektowe?

Budownictwo, Dom
[REKLAMA]

Chcesz zbudować swój wymarzony dom? A może przed Tobą duża inwestycja budowlana, która ma być Twoim zabezpieczeniem na przyszłość? Potrzebujesz profesjonalistów, którzy pomogą Ci w aranżacji przestrzeni, a może potrzebujesz pomocy w przygotowaniu dokumentów do ważnego przetargu?  Powodów, dla których szukasz biura architektonicznego jest wiele, tak samo zresztą jak samych biur… jak zatem znaleźć to najlepsze?

Dobry architekt jest w stanie przygotować projekt, który będzie idealnie dopasowany do potrzeb klienta i spełni jego marzenia. A jeśli architekt wie, że pomysł klienta nie może z jakichś przyczyn zostać zrealizowany, powie mu to wprost, proponując jednocześnie inne rozwiązania. Wybierając zatem fachowca, który zajmie się naprawdę istotnymi kwestiami, powinniśmy przede wszystkim przejrzeć jego dotychczasowe realizacje, aby być pewnym, że gusty i spojrzenie na architekturę są zgodne. Architekci w Warszawie z całą pewnością sprostają oczekiwaniom nawet bardzo wymagających klientów.

Atrakcyjne oferty biur architektonicznych

Renomowane biura architektoniczne i projektowe, zatrudniający  wielu specjalistów, oferują swoim klientom bardzo rozbudowaną ofertę. I właśnie z pomocy takich biur warto korzystać. Zdarza się, że niektóre biura architektoniczne specjalizują się w bardzo wąskiej dziedzinie – z całą pewnością w ich zespole znajdują się specjaliści i fachowcy, jednak, jeżeli klient, po pewnym czasie po ukończeniu owocnej współpracy, szukać będzie wsparcia przy innych przedsięwzięciach, będzie musiał szukać innej firmy. Nawiązanie współpracy z biurem, które oferuje kompleksowość usług jest zatem bardzo opłacalne. Czego zatem możemy spodziewać się po naprawdę profesjonalnym biurze?

Biuro projektowe, które chce zadowolić bardzo wymagających klientów, będzie działało na różnych polach. Klient będzie mógł szukać pomocy w:

– stworzeniu projektów koncepcyjnych oraz wizualizacji: warto pamiętać, że projekt powinien powstać na podstawie badania lokalizacji – architekt powinien znaleźć się na miejscu i dokładnie obejrzeć teren. Wizualizacja projektu pozwoli Ci sprawdzić, czy właśnie na cos takiego liczyłeś;

– opracowaniu projektu budowlanego wielobranżowego: pomoc bez względu na branżę i zgodnie z potrzebami, a także opracowanie badań geologicznych oraz profesjonalne doradztwo dotyczące obowiązujących przepisów;

– przygotowaniu dokumentacji potrzebnej do przetargów: zestawienia dokumentów, zwłaszcza dokumentacji technicznej z przedmiarami robót.

– nadzorze budowy: zwłaszcza doradztwa w zakresie przepisów budowlanych, a także obowiązujących norm oraz materiałów wykorzystywanych podczas budowy.

– aranżacji i projektowaniu wnętrza zarówno domowego jak i biurowego: uwzględniając potrzeby, pragnienia oraz możliwości finansowe klienta, a także przestrzeń i obowiązujące trendy.

– przygotowaniu kosztorysu inwestorskiego: w oparciu o dokumentację budowlaną oraz dokumentację wykonawczą.

Sprawdzenie oferowanych usług, przejrzenie wykonanych do tej pory realizacji, a nawet sprawdzenie opinii o biurze w internecie – przy wybieraniu biura warto poświęcić nieco czasu na jego zbadanie, aby zaoszczędzić go później podczas kosztownych realizacji.

1 Komentarzy

  1. Karolina 4 maja 2020 at 18:35

    My się sugerowaliśmy opiniami znajomych ale tez wizytówka biura na stronie 🙂 Wybraliśmy pracownie Architetto z Warszawy i był to strzał w dziesiątkę 🙂

Dodaj komentarz

Back to Top