Renowacja rurociągów – dlaczego warto?
0 Comment 454

Renowacja rurociągów – dlaczego warto?

Budownictwo
[REKLAMA]

Rurociągi narażone są mnóstwo niebezpieczeństw. Jednym z najpoważniejszych jest osad gromadzący się na ich wnętrzach, który z czasem prowadzi do wyniszczania sieci. Zaniedbanie tego rodzaju problemów wynikających z długiej eksploatacji może doprowadzić do wielu groźnych i kosztownych konsekwencji. Wyłącznie regularne prace konserwatorskie oraz stałe monitorowanie pozwoli zapobiec tego rodzaju sytuacjom. Gdy będzie już na to za późno – wówczas warto skorzystać z możliwości renowacji, która zdaje się być w tej kwestii jedynym racjonalnym rozwiązaniem.

 Socjalistyczna opowieść w tle

Inną – ważną przyczyną schyłku dni infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej w Polsce są  inwestycje z czasów komunizmu, czyli lat 70’ oraz 80’. Tego rodzaju – przestarzałe rozwiązania opierały się o zastosowanie rur żelbetonowych, żeliwnych oraz stalowych. Kolejne dziesięciolecia przyniosły nieustające pasmo napraw, renowacji, a nawet całkowitej wymiany. O ile naprawy mogą wystarczyć na kilka lat i wciąż niosą ze sobą niebezpieczeństwa, tak całkowite wymiany, mimo iż są  są bardzo kosztowne, dają niemal całkowitą pewność, że przez wiele lat nie trzeba będzie nic odnawiać. Najbardziej sprawdzoną i optymalną metodą jest jednak renowacja.

Postaw na sprawdzone rozwiązania

Aby mówić o skutecznej renowacji rurociągów, należy użyć w jej celu odpowiedniego zaplecza technologicznego. Takim wyposażeniem może się pochwalić renomowana i w pełni profesjonalna marka Uponor. W swoich realizacjach specjaliści ze wspomnianej firmy wykorzystują różnorodne metody renowacji – m.in. rurami polietylenowymi. Obszar zastosowania tego typu rozwiązań dotyczy nie tylko rurociągów sieci kanalizacyjnej, ale także kanalizacji ciśnieniowej oraz grawitacyjnej, a także rurociągów technologicznych. Uponor to sprawdzone rozwiązania i gwarantowana satysfakcja.

Dodaj komentarz

Back to Top