Czy warto kupować zamienniki do drukarek?
0 Comment 148869

Czy warto kupować zamienniki do drukarek?

Komputery, Zakupy
[REKLAMA]

Jeśli chcesz zaoszczędzić na wkładach atramentowych, powinieneś znać alternatywy. Niektórzy nazywają je kompatybilnymi wkładami do drukarek, podczas gdy inni nazywają je zamiennikami do drukarek. Dotyczy to wkładów do drukarek, które mają jedną wspólną cechę w porównaniu z oryginalnymi: są tańsze! Dlatego warto przyjrzeć się bliżej: dobrze jest wiedzieć, jakie są alternatywy, a jakie różnice.

Trudno się dziwić, że producenci drukarek zalecają używanie wyłącznie oryginalnych wkładów. Firmy Brother, Epson itp. Wciąż wymyślają pomysły, aby uniemożliwić klientom przejście na alternatywne wkłady do drukarek, ale często przegrywają z dostawcami, którzy mogą je zaoferować nawet o 80% taniej. Trzeba jednak uważać, zwłaszcza gdy wkład wydaje się niesamowicie tani, ponieważ mogą to być zarówno nowe, jak i poddane recyklingowi tusze. Dlatego w tym artykule dowiesz się czym się różnią oryginalne tusze do drukarek od ich tańszych zamienników!

Tusze do drukarek i ich niuanse

Na początku brzmi to bezpiecznie: wkłady atramentowe, które są kompatybilne, czyli wyprodukowane i fabrycznie zupełnie nowe. Ale historia wkładów do każdego modelu drukarki jest znacznie bardziej złożona. W końcu różnią się nie tylko składem atramentu, ale także projektem. Aby nie naruszać praw patentowych oryginalnych producentów, twórcy kompatybilnych kardridży dokładnie analizują oryginały i powielają je w taki sposób, aby kopie różniły się od oryginałów tylko w najmniejszych szczegółach.

Używasz recyklingowanych tuszów? Świetnie!

Recyklingowane wkłady atramentowe zaczyna się od procesu produkcyjnego: puste oryginalne wkłady są czyszczone i ponownie przetwarzane na skalę przemysłową. Oznacza to, że na przykład wkłady z chipami mogą być szybko rozpoznawane przez drukarkę jako oryginały. Programy recyklingu nie tylko odciążają wysypiska, ale także odciążają konsumentów – finansowo i pod względem usuwania pustych wkładów. Obecnie programy te są oferowane przez wszystkich głównych producentów drukarek. Dostawcy zewnętrzni również zbierają, czyszczą i napełniają puste oryginały i sprzedają je po korzystnych cenach.

Plus za ochronę środowiska i niezawodność

Dobry materiał, dobre sumienie: wkłady z recyklingu są nie do pobicia, jeśli chodzi o ochronę środowiska. Wszystkie części wielokrotnego użytku są czyszczone w celu oszczędzania zasobów i podlegają tym samym surowym normom, co nowe części. To profesjonalne czyszczenie jest niezbędne, aby atrament mógł być ponownie płynnie transportowany, szczególnie w przypadku wkładów atramentowych ze zintegrowaną głowicą drukującą. Po wykonaniu tej czynności kasety z recyklingu zwykle działają niezawodnie i oszczędzają użytkownikowi wielu irytujących komunikatów o błędach.

 Im starsza drukarka, tym tańszy wkład z recyklingu

Cena sprzedaży recyklingowanego wkładu atramentowego zależy od drukarki: im starszy lub bardziej popularny model, tym więcej wkładów zostało już zebranych i poddanych recyklingowi. Oznacza to również, że stosunkowo niewiele wkładów zostanie poddanych recyklingowi dla najnowszych modeli drukarek.

Mieszanka atramentów musi być odpowiednia!

Skład tuszu do ponownego napełniania jest tak samo ważny w przypadku wkładów do drukarek pochodzących z recyklingu, jak w przypadku recyklingowanych wkładów. Słaba kompatybilność z promieniami UV, słaba odporność na rozmazywanie, a przede wszystkim „fałszywe” tusze są niewątpliwą oznaką gorszej jakości atramentu. Jeśli kupujesz nową drukarkę i zamierzasz używać alternatywnych wkładów atramentowych, wydrukuj i przechowuj stronę testową z oryginalnymi kolorami zaraz po skonfigurowaniu drukarki, co umożliwi porównanie późniejszych kolorów atramentu z oryginałem.

Recyklingowane wkłady są najlepszą alternatywą dla drukarki i środowiska

Faktem jest, że zazwyczaj tylko oryginalne towary gwarantują wysoką jakość. Mimo to ci, którzy nadal chcą oszczędzać, mogą zminimalizować ryzyko. Recyklingowane wkłady atramentowe są zdecydowanie najbezpieczniejszą i najbardziej odpowiedzialną alternatywą, a ta sytuacja będzie się nadal rozwijać. Procesy recyklingu są stale rozwijane, a im więcej klientów decyduje się na recykling, tym tańsze będą produkty w dłuższej perspektywie. Dobra oferta zarówno dla ludzi, jak i środowiska.

Dodaj komentarz

Back to Top