
Wągry na nosie – przyczyny powstania, metody usuwania
Uroda, Zdrowie 13 maja 2020,Skóra człowieka nie jest całkowicie gładka. Na jej powierzchni występują niewielkie otwory – pory, które umożliwiają ujście włosów oraz potu, sebum i łuszczących się, martwych komórek skóry. Bywają one rozszerzone, co sprawia, że są bardziej widoczne. W konsekwencji niewłaściwej pielęgnacji oraz niewystarczającego oczyszczenia zapychają się martwymi komórkami skóry, oraz sebum, przyczyniając się do powstania zaskórników. Jak radzić sobie z wągrami na nosie?
Wągry na nosie – ogólna charakterystyka
Zaskórniki, określane wągrami, oddziałują negatywnie na samopoczucie oraz wyglądają nieestetycznie. Czysta, promienna i zadbana skóra jest wizytówką każdej osoby, natomiast gdy są wypełnione tłustą, ciemniejącą substancją – wyglądają brzydko i sprawiają wrażenie zaniedbania. Wągry na nosie, długo nieoczyszczane, mogą przyczynić się do powstania dużych, ropiejących krost, a w wyniku pokrycia ich makijażem, uwidaczniają się jeszcze bardziej. Wągry pojawiają się przede wszystkim na nosie, czasem także na brodzie i policzkach.
Wągry mogą pojawić się u osób w każdym wieku, nie tylko u nastolatków posiadających problematyczną cerę. Nie jest powiedziane, że trzeba mieć cerę trądzikową, aby musieć zmagać się z wągrami. Zaskórniki mogą także występować w starszym wieku – wtedy są trudne do usunięcia i wyjątkowo widoczne.
Wągry na nosie – przyczyny powstawania
Wągry na nosie mogą tworzyć się z powodów hormonalnych, kiedy to skóra produkuje zbyt dużo sebum. Niewłaściwe oczyszczanie skóry także oddziałuje na powstawanie widocznych zanieczyszczeń. Nieprawidłowo dobranie dla danej cery kosmetyki także mogą powodować wystąpienie wągrów. Pory pokryte są podkładem lub zatkane nadmiarem kosmetyków uniemożliwiających skórze oddychanie oraz naturalne oczyszczanie się. Zbyt mocno nawilżające i zbyt tłuste kremy także mogą powodować zapychanie porów.
Wągry na nosie – jak je usunąć?
Zaskórniki to prawdziwa zmora dla zmagających się z nimi osób. Zatkane naskórkiem i tłuszczem pory można oczyścić na wiele sposobów. Warto jednak sprawdzić kilka z nich, aby dokonać wyboru najlepszego dla siebie sposobu usuwania wągrów.
Jedną z bardziej popularnych metod pozbywania się wągrów są maseczki bazujące o zawartość węgla aktywnego, który wywiera właściwości odświeżające i oczyszczające skórę twarzy. Czarne maseczki peel off są bardzo łatwe w zastosowaniu. Maskę o żelowej konsystencji należy nałożyć równomiernie na skórę, w miarę cienką warstwą, tak aby umożliwić maseczce wyschnięcie. Po mniej więcej 15-20 minutach, po stężeniu maseczki, należy podważyć jedną z jej krawędzi i ściągnąć zaschniętą, żelową warstwę maski równomiernie ze skóry.
Innym sposobem usuwania wągrów z nosa są plastry oczyszczające. Plastry należy przykleić na nos, a ich działanie opiera się na wyciąganie zanieczyszczeń z porów skóry. Plastry oczyszczające również posiadają wspomniany wcześniej węgiel aktywny, jak również kwas salicylowy.
Dodaj komentarz