Projektory GOBO – pomysł na ciekawą prezentację logo
0 Comment 725

Projektory GOBO – pomysł na ciekawą prezentację logo

Reklama, Usługi
[REKLAMA]

Obecnie cały czas trwa poszukiwanie nowych form promocji. Dużą popularnością od jakiegoś czasu cieszą się m.in. reklamy, które wyświetlają logotypy. Jest to możliwe dzięki specjalnym projektorom. Jak duży jest koszt takiego przedsięwzięcia? Jak to wygląda od strony technicznej? Okazuje się, że aby wykorzystać projektor logo wcale nie trzeba inwestować zbyt wiele pieniędzy. Poza tym urządzenie to jest proste w obsłudze, a jednocześnie daje efektowny rezultat.

Jaki projektor gobo wybrać?

Na samym początku warto przede wszystkim zadać sobie kilka podstawowych pytań. Na ich podstawie można wybrać najlepszy projektor. Obecnie często można spotkać się z logotypami czy innymi symbolami wyświetlanymi na chodnikach, ścianach itd. Niekiedy są one kolorowe lub poruszają się czy obracają.

Duże znaczenie ma to, gdzie dane logo ma być wyświetlane. Odpowiednim miejscem jest ściana za barem a może chodnik przed wejściem do firmy? Kolejną kwestią jest to gdzie może zostać zamontowany sam projektor. Poza tym trzeba wiedzieć jaka będzie docelowa odległość projekcji oraz jakie efekty mają zostać uzyskane. Tutaj jedynym ograniczeniem nie jest wyobraźnia, gdyż całość należy dopasować do istniejących możliwości.

Nowoczesne projektory GOBO 

Aby dany projektor wyświetlał logo, musi najpierw zostać do tego celu odpowiednio przygotowany. Wkład do projektora popularnie określa się mianem gobo. Eksperci używają określeń gobo projektor i wzory gobo. To nic innego jak okrągłe wkłady, które działają niczym slajdy. Przepuszczają one światło przez dany wzór, aby wyświetlić wybrany obraz. Dostępne są w kilku rozmiarach do wyboru i posiadają sztywną obręcz, która pozwala na ich umieszczenie w projektorze.

Rodzajów gobo jest kilka. Są one stosowane także w skanerach efektownych czy reflektorach profilowych. Aby wykonać gobo na zamówienie trzeba przesłać projekt lub wytyczne do jego stworzenia odpowiedniej firmie. Każdy wzór wyceniany jest w tym przypadku indywidualnie. Cena zależy oczywiście od ilości użytych kolorów, technologii wykonania czy wielkości gobo. Można także zdecydować się na wzory gotowe z katalogu. Wówczas cena jest znacznie niższa i wynosi już kilkadziesiąt złotych.

Jeśli potrzebujesz tego rodzaju projektora, szukasz odpowiedzi na pytania, pomogą Ci specjaliści z centrum oświetlenia AMLED.pl natomiast same urządzenia i bardzo ciekawe gobosy możesz przejrzeć pod tym linkiem: https://amled.pl/projektory-gobo – znajdziesz tu bardzo interesujący sprzęt niemieckiej firmy DERKSEN.

Dodaj komentarz

Back to Top