Telewizja online – wymagania techniczne
0 Comment 1190

Telewizja online – wymagania techniczne

Rozrywka, RTV i AGD

Wiele osób, które słyszały o takim rozwiązaniu, jak telewizja online, obawia się o to, czy jej wymagania techniczne pozwolą na skorzystanie z możliwości śledzenia ulubionych kanałów telewizyjnych na różnych urządzeniach, bez większych przeszkód. Tymczasem nie trzeba się w tym zakresie niczego obawiać.

Urządzenie do oglądania telewizji online

Telewizja online do oglądania wymaga komputera lub laptopa wyposażonego w kartę sieciową. Jeśli chodzi natomiast o takie urządzenia jak smartfon lub tablet, trzeba uprzednio sprawdzić, czy obsługują one internet o odpowiedniej przepustowości.

Internet do telewizji online

TV online do potrzebuje stałego połączenia z internetem. Wystarczające w tym zakresie będzie łącze o przepustowości 2 Mbps. Obecnie nie jest to dużo. Większość operatorów udostępnia internet o zdecydowanie większej prędkości pobierania danych. Warto skorzystać w tym zakresie z paczek usług oferowanych w atrakcyjnych cenach. Ciekawą ofertę w tym zakresie ma np. INEA.

Strona internetowa lub aplikacja na urządzenia przenośne

Telewizja online może być uruchomiona na każdym komputerze lub laptopie wyposażonym w kartę sieciową, po wejściu na określoną przez operatora stronę internetową. Jeśli chodzi natomiast o smartfon lub tableta, trzeba w tym celu ściągnąć i zainstalować specjalną aplikację. Warto w związku z tym uprzednio dokonać wszystkich aktualizacji systemowych, by nie było problemów w zakresie uruchomienia i płynnego odtwarzania telewizji.                 

Dodaj komentarz

Back to Top