Komputer do opryskiwacza – jaki wybrać?
0 Comment 165

Komputer do opryskiwacza – jaki wybrać?

Rolnictwo
[REKLAMA]

Opryskiwanie roślin, zwłaszcza w przypadku najbardziej wymagających gatunków, to podstawa udanych plonów. temu służy opryskiwacz wyposażony w komputery sterujące jego pracą. Na czym polega działanie takie komputera i czy warto wyposażyć w niego opryskiwacz? Jakie są zalety korzystania z komputera? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Jakie funkcje pełni komputer do opryskiwacza?

Opryskiwacze rolnicze to sprzęty, bez których nie może obejść się żadne dobrze wyposażone gospodarstwo. Opryskiwanie roślin pozwala na zebranie większych zbiorów, co daje również zwielokrotnione zyski. Aby jednak oprysk był skuteczny, konieczne jest odpowiednie dobieranie dawek środka i innych parametrów oprysku i dostosowanie tych wartości do panujących warunków. W przypadku dużych gospodarstw dopilnowanie każdego parametru jest bardzo trudne. Ogromnym ułatwieniem jest komputer do opryskiwaczy sadowniczych. Pozwala on na dopasowanie wszelkich parametrów oprysku do potrzeb, pełną kontrolę i uniknięcie błędów, które mogłyby okazać się bardzo kosztowne. Komputer opryskiwacza działa na podstawie ciągłego regulowania ciśnienia roboczego podczas oprysku. Dzięki pełnej automatyzacji, nie musimy obliczać ciśnienia samodzielnie – robi to za nas maszyna. Wystarczy tylko podać niezbędne dane, takie jak ilość i rodzaj rozpylaczy, wpisać je w wymagane pola. a urządzenie samo dobiera odpowiednie parametry.

Jakie komputer opryskiwacza do maszyn rolniczych wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele komputerów do opryskiwaczy. Najlepsze modele posiadają funkcje utrzymania stałej dawki rozpraszania oprysku bez względu na prędkość poruszania się, a także elektryczne sterowanie układem cieczowym. Ponadto, komputery wyświetlają alarmy błędów i dają pełną kontrolę nad procesem, umożliwiając dostęp do pamięci raportów pracy. Warto wybrać komputer, który pozwala na zapisywanie konfiguracji pracy. Istotne jest także czytelne wyświetlanie wszelkich parametrów i możliwość optymalizacji procesu opryskiwania. Najnowsze modele komputerów, jak np. komputer BRAVO posiadają nawet dwie kamery video, które dają możliwość obserwacji elementów opryskiwacza w czasie rzeczywistym, co daje jeszcze większą kontrolę nad całym procesem. Komputer do opryskiwacza to zdecydowanie ogromne ułatwienie w pracy każdego sadownika. Pozwala na oszczędzenie sporej ilości czasu, a także pieniędzy, bo każdy najmniejszy nawet błąd jest bardzo kosztowny. Opryskiwacze rolnicze i komputery sterujące ich pracą znajdziesz w sklepie Stanimpex w atrakcyjnych cenach.

Dodaj komentarz

Back to Top