Wyprawka do 1 klasy
0 Comment 21435

Wyprawka do 1 klasy

Dzieci, Edukacja, Zakupy
[REKLAMA]

Przygotowanie dziecka na pójście do pierwszej klasy szkoły podstawowej to duże wyzwanie, zarówno dla rodzica, jak i samego pierwszoklasisty. W tym artykule pomożemy Ci w skompletowaniu wyprawki szkolnej do 1 klasy.

Wszystkie przybory szkolne które opisujemy a artykule można zakupić w sklepie z artykułami szkolnymi kolorowy-zeszyt.pl

Ołówek z gumką

Jaki ołówek do 1 klasy? Musimy pamiętać o tym, że uczeń będzie używał takiego ołówka do nauki pisania pierwszych literek, a następnie słów. Najlepszy będzie taki, który posiada na szczycie gumkę do gumowania, którą szybko i wygodnie można zmazać niechciane błędy. Nie zapominajmy także o tym, że w każdym piórniku musi znaleźć się ołówek do rysowania. Do kompletu potrzebujemy także strugaczki, która będzie odpowiednia też do ostrzenia kredek.

Klej szkolny w sztyfcie

Wyklejanki na plastyce, wklejanie obrazków do zeszytów… Niezbędnym do tego produktem będzie klej w sztyfcie. Tutaj polecamy zapoznać się z klejami w sztyfcie Magic, które są całkowicie bezpieczne dla dzieci, ale świetnie sprawdzają się do naklejania papieru czy kuleczek z bibuły. Klej w sztyfcie szybko zastyga i nie brudzi rąk.

Długopisy kolorowe

W wyprawce szkolnej do 1 klasy nie może zabraknąć również kolorowych długopisów żelowych, które urozmaicą prace artystyczne naszych pociech. Dodatkowo, świetnie sprawdzą się chociażby do podkreślania tematów w zeszycie lub do nauki ortografii. W ofercie posiadamy zestawy długopisów, w których znajdziemy wiele różnych kolorów.

Kredki do rysowania

Kredki ołówkowe to obowiązkowy element każdego  piórnika pierwszoklasisty. Na zajęciach plastycznych to właśnie dzięki nim powstaną piękne rysunki i wzruszające laurki. Polecamy zaopatrzyć się w zestaw kredek dla dzieci, w którym znajdziemy wszystkie potrzebne kolory. Kredki ołówkowe Faber Castell to wysokiej jakości produkty, dzięki którym prace plastyczne będą jeszcze wspanialsze, dzięki intensywności barw i szerokiej gamie kolorystycznej kredek.

Blok techniczny

Biały i kolorowy bloki techniczne A4 to podstawowe artykuły wymagane na zajęciach plastycznych w szkole. Biały blok techniczny jest początkiem do stworzenia pięknego rysunku lub innej pracy artystycznej. Blok z kolorowymi kartkami natomiast, jest niezbędny do stworzenia laurki lub innej kartki okolicznościowej.

Kredki pastelowe olejne

Pastele olejne są świetnym dodatkiem wyprawki szkolnej do pierwszej klasy. Dzięki nim powstają naprawdę piękne prace plastyczne. Ale jak malować pastelami? Można używać ich na papierze, ale także na płótnie lub drewnie. Jest wiele możliwości na kreatywne spędzenie czasu z użyciem pasteli. Marka Pentel posiada zestawy do malowania pastelami, w których w zależności od wielkości kompletu, znajdziemy wiele kolorów.

Farby plakatowe w tubkach

Farby plakatowe są obowiązkowe w wyprawce szkolnej do 1 klasy. Nauka malowania plakatówkami pomaga wyćwiczyć rękę, ale również rozwija wyobraźnię dziecka. Wystarczy pędzel, kartka i trochę fantazji. Farby plakatowe Astra są hipoalergiczne, więc są bezpieczne dla dzieci, które mają alergię.

Plastelina dla dzieci

Kto z nas nie lepił zwierzątek z lub ludzików z plasteliny? Pierwszoklasista będzie zachwycony, widząc w swojej wyprawce paczkę plasteliny. Na niektórych zajęciach w szkole z pewnością również będzie potrzebna. W naszej ofercie posiadamy zestawy plasteliny różnej wielkości. Będą idealne do lepienia figurek z plasteliny.

Zeszyt 3 linie

Uczeń pierwszej klasy w szkole zmierzy się z nauką pisania. Żeby ułatwić mu to zadanie, proponujemy zaopatrzyć się w zeszyt w trzy linie, który pomoże w stawianiu pierwszych liter, a następnie wyrazów i krótkich zdań. Jest to zazwyczaj wymóg, by pierwszoklasista miał w swojej wyprawce zeszyt 16 kartkowy w kolorowe linie, więc zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, w którym posiadamy takie produkty.

Zeszyty szkolne 16 kartkowe

Pierwszy zeszyt dla pierwszoklasisty to zazwyczaj zeszyt 16 kartkowy z marginesem, który w zupełności wystarcza do nauki pisania i liczenia. W zależności od potrzeb, posiadamy zeszyty w kratkę, zeszyty w linię oraz z gładkimi kartkami. Kolorowe okładki z ulubionymi bohaterami zachęcą Twoje dziecko do korzystania z niego podczas nauki.

Dodaj komentarz

Back to Top