Regenerowane części samochodowe – warto je kupować?
0 Comment 156794

Regenerowane części samochodowe – warto je kupować?

Motoryzacja, Zakupy
[REKLAMA]

Oprócz nowych i używanych części samochodowych coraz częściej możemy spotkać się również z częściami regenerowanymi. Czym dokładnie są części regenerowane i czy warto je kupować?

Nie wszystkie części samochodowe, które są wyeksploatowane, muszą być od razu zutylizowane. Niektóre z nich mogą być naprawione i użyte ponownie. Właśnie takie są części regenerowane, które są o wiele tańsze od części nowych, a przy tym są w lepszym stanie od tych kupowanych jako używane.

Warto jednak wskazać, że nie wszystkie części możemy kupić jako regenerowane. Procesowi regeneracji poddawane są tylko określone z nich, które mogą być ponownie wykorzystane w konstrukcji samochodu.

Wśród regenerowanych części samochodowych znajdują się głównie:

  • bloki silnika
  • skrzynie biegów
  • turbosprężarki
  • alternatory
  • rozruszniki
  • koła zamachowe
  • pompy wtryskowe
  • filtry cząsteczek stałych
  • komponenty elektroniczne

Wobec tego wśród części regenerowanych znajdziemy wiele takich, które jako nowe potrafią kosztować naprawdę sporo – nawet po kilka tysięcy złotych i więcej. Gdy wybieramy je jako regenerowane, cena spada kilkukrotnie.

Czy części regenerowane są rzeczywiście dobrym wyborem?

Części regenerowane oferowane są obecnie przez wielu sprzedających, wśród nich znajdują się również niektórzy dealerzy samochodowi, na przykład możemy zakupić tak części Ford Transit i do wielu innych modeli samochodów. www.autoplaza.com.pl/pl/czesci-i-akcesoria-ford.html

Warto jednak wskazać, że najlepszym wyborem dla osób chcących kupować części samochodowe taniej będą te regenerowane, ale od sprawdzonych sprzedających. Komponent musi przejść dokładny proces demontażu i regeneracji, a potem ponownego montażu, a także odpowiednie testy, aby stwierdzić, że działa prawidłowo. Właśnie dlatego przy zakupie części regenerowanych warto dokładnie sprawdzić, czy sprzedający jest godny zaufania.

Oczywiście, najlepszym wyborem będzie zakupienie nowych komponentów, ale wtedy, gdy nie jesteśmy w stanie pozwolić sobie na nie pod względem kosztów, części regenerowane są dobrą alternatywą dla używanych – są tylko nieco droższe, ale zapewniają jakość porównywalną z częściami nowymi.

Dodaj komentarz

Back to Top