Jak wybrać bezpieczny kask motocyklowy?
1 Comment 616

Jak wybrać bezpieczny kask motocyklowy?

Motoryzacja, Zakupy
[REKLAMA]

Kaski motocyklowe są dostępne w wielu wariantach do wyboru. O czym warto pamiętać, gdy ważne jest bezpieczeństwo?

Dla każdego motocyklisty kask powinien być podstawowym elementem wyposażenia. Bez niego można nie tylko narazić się na mandat, ale również można poważnie narazić swoje zdrowie.

W sprzedaży znajduje się obecnie pełna gama kasków motocyklowych, które możemy dobrać indywidualnie w zależności od swoich potrzeb i posiadanego budżetu. Na co zwrócić uwagę wtedy, gdy priorytetem jest bezpieczeństwo?

Bezpieczny kask – czyli jaki?

Zdecydowanie najbezpieczniejszym typem kasków motocyklowych jest kask pełny, czyli integralny. Zapewnia on kompletną ochronę dla całej głowy. Kaski szczękowe, czyli z podnoszoną szczęką, a także kaski otwarte nie zapewniają tak dobrej ochrony.

Kask powinien być wykonany z wytrzymałych, trwałych materiałów, a także powinien spełniać odpowiednie normy. W Europie to normy ECE 22-04 lub ECE 22-05. Warto także zwrócić uwagę na wyniki kasków w różnego rodzaju testach bezpieczeństwa – dzięki temu można dowiedzieć się, czy rzeczywiście są one w stanie zapewnić tak dobrą ochronę.

Nie można zapominać także o tym, że bezpieczny kask to kask dobrany właściwie pod kątem rozmiaru. Jeśli będzie zbyt mały, nie będzie komfortowy, natomiast gdy będzie zbyt duży, wtedy może zwiększać ryzyko ześlizgnięcia się z głowy podczas wypadku, a tym samym pogarsza poziom bezpieczeństwa motocyklisty.

Gdzie kupić bezpieczny kask na motocykl?

Dzisiaj bezpieczne kaski motocyklowe można bez problemu zakupić także w Polsce – są one dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że za kask spełniający najwyższe normy bezpieczeństwa trzeba będzie zapłacić dość dużo – to jednak sprawdzona inwestycja, ponieważ pozwala uzyskanie jeszcze lepszej ochrony w trakcie nieprzewidzianych zdarzeń na drodze.

Jeśli chodzi o wysoki poziom bezpieczeństwa, warto wybrać kaski Arai Warszawa to miasto, gdzie można zakupić je stacjonarnie. Są one dostępne również on-line.

1 Komentarzy

  1. marta 5 lutego 2019 at 12:33

    kask to podstawa nie oszczedzajmy na zdrowiu i bespieczenstwie .swoim i innych.

Dodaj komentarz

Back to Top