Jak wybrać dobry tusz do drukarki?
0 Comment 151

Jak wybrać dobry tusz do drukarki?

Komputery, Poradnik, Zakupy

Pomimo tego, że coraz więcej dokumentów przechowuje się obecnie w chmurze, to potrzeba ich wydrukowania nadal istnieje. Kiedy posiada się drukarkę atramentową, istotną kwestią jest wybór odpowiedniego tuszu. Sam wybór rodzaju drukarki jest uzależniony od potrzeb konkretnego użytkownika. Jednak jak najlepiej wybrać tusz dobrej jakości, który przy okazji nie będzie kosztować fortuny? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

Jakie są rodzaje tuszów do drukarek?

Istnieją dwa podstawowe rodzaje tuszów: pigmentowe oraz barwnikowe. Pigmentowe dają możliwość druku w niezwykle wysokiej jakości. Charakteryzują się tym, że kontury przy wydruku wychodzą bardzo ostre. Jest to dobry wybór, kiedy drukuje się dużo zdjęć. Ważnym aspektem tuszów pigmentowych jest fakt, że działają dobrze przy każdym rodzaju papieru. Bardziej popularny jest jednak drugi rodzaj, czyli wkłady barwnikowe. Dają one możliwość bogatego mieszania kolorów, przez co barwy wydruków są wyjątkowo intensywne. Przy ich wykorzystaniu można dodatkowo uzyskać efekt cieniowania oraz przenikania się odcieni. Ich wadą jest konieczność użycia papieru wysokiej jakości, inaczej wydruk będzie prezentować się słabo.

Tusz – oryginał czy zamiennik?

Oryginalne tusze do drukarek, to te, które są produkowane przez producentów konkretnych urządzeń drukujących. Z reguły są one droższe, ponieważ w ten sposób firmy chcą zwrócić sobie część kosztów za stosunkowo niewielką cenę samej drukarki. Chociaż pierwsze, co rzuca się w oczy to wyższe kwoty, oryginalne tusze do drukarek mają swoje zalety. Dzięki wysokim cenom produktów firmy mogą pozwolić sobie na przeprowadzenie testów. Są one istotne, ponieważ gwarantują, że zakupiony tusz jest wysokiej jakości. Kolejną ważną informacją, o której informują producenci oryginałów, jest ilość stron, jaką można zadrukować na jednym załadowaniu tonera.

Jeśli zależy Ci na korzystniejszej cenie, zainteresuj się tematem zamienników. Warto podkreślić, że zamiennik to nie to samo co podróbka, więc nie oznacza to drastycznego spadku jakości. Ciekawym aspektem jest fakt, że niektórzy producenci zamienników, zapewniają gwarancję, na wypadek uszkodzenia drukarki wskutek używania ich tuszów. W tej sytuacji zapewniają naprawę lub nawet wymianę drukarki. Zaletą zamienników jest wielkość pojemnika z tuszem, ponieważ bardzo często jest on większy niż w oryginale.

Na co warto zwracać uwagę przy wyborze producenta tuszów?

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wybór oryginału, czy zamiennika, jest kilka aspektów, na które warto zawracać uwagę w obydwu przypadkach.

  • Oznaczenie – potrzebny jest symbol atramentu, aby wybrać odpowiedni tusz do Twojej drukarki.
  • Wydajność – czyli określona pojemność, która przeliczana jest na ilość możliwych stron do wydrukowania.
  • Cena – ta informacja jest szczególnie przydatna w przypadku przeliczania wielkości pojemnika do kosztu wydrukowania jednej strony.

W przypadku wyboru zamiennika nie można zapomnieć o kwestii gwarancji. Jest to tak naprawdę jedyny czynnik, oprócz wyżej wymienionych, o którym trzeba pamiętać, jeśli nie zdecydujesz się na wybór oryginału.

Dodaj komentarz

Back to Top