Renowacja dachu membraną płynną – czy warto?
0 Comment 435

Renowacja dachu membraną płynną – czy warto?

Budownictwo, Dom
[REKLAMA]

Jeżeli cieknie sufit, to wyraźny sygnał, że niezbędna jest renowacja dachu. W zadaniu tym pomóc może płynna membrana dachowa, która stopniowo wypiera z rynku konkurencyjne rozwiązania. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, dlaczego warto postawić właśnie na hydroizolację płynną i jakie są jej największe atuty.

Jak to działa?

Mechanizm działania płynnej membrany dachowej wbrew pozorom jest bardzo prosty. Głównym zadaniem tego niesamowitego materiału jest zabezpieczenie wybranych powierzchni. Membrana dachów sprawdzi się nie tylko przy renowacji dachu, ale również przy fundamentach, tarasach, basenach albo posadzkach. Membranę aplikuje się za pomocą specjalnego wałka. Można skorzystać również z pomocy natrysku. Po nałożeniu odczekać należy jakiś czas, aż wyschnie. W ten prosty sposób można w krótkim czasie stworzyć nieprzepuszczalną i jednolitą warstwę, która składać będzie się z żywic poliuretanowych.

Jakie są największe zalety?

Płynna membrana jak wspomniano powyżej jest łatwa w aplikacji, dzięki czemu renowacji dachu może dokonać praktycznie każdy. Materiał ten może pochwalić się doskonałą przyczepnością praktycznie do większości powierzchni. Do największych zalet należy zaliczyć bardzo wysoką odporność na niekorzystne warunki pogodowe, promienie UV i erozję. Płynna membrana nawet przy bardzo dużym mrozie jest w stanie zachować swoją niesamowitą elastyczność. Na szczególną uwagę zasługuje także przepuszczalność. Materiał ten pozwala na odprowadzanie wilgoci z budynków. Dzięki membranie płynnej można poradzić sobie nie tylko z dużymi powierzchniami, ale również z punktowymi naprawami. Jest to także doskonały materiał dla tych osób, które raz na zawsze chcą zapomnieć o grzybie, mchu i porostach na dachu.

Cena ma znaczenie

Renowacja dachu za pomocą płynnej membrany jest w chwili obecnej jednym z tańszych rozwiązań, dlatego też materiał ten cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Najlepszy efekt osiągnie się przede wszystkim wtedy, gdy skorzysta się z usług profesjonalnej firmy remontowej. Na membranę udzielana jest 25-letnia gwarancja, dlatego też jest to inwestycja na lata.

Artykuł powstał we współpracy z kedziorahydroizolacje.pl/renowacja-dachu/

Dodaj komentarz

Back to Top