Jak profilaktycznie dbać o kręgosłup
0 Comment 467638

Jak profilaktycznie dbać o kręgosłup

Zdrowie
[REKLAMA]

Masaż jest fantastyczną formą relaksu, ale również leczenia i profilaktyki bólu mięśni i kręgosłupa. Sprawdza się w przypadku sportowców, ale również osób, które pracują długotrwale w pozycji siedzącej, pochylonej, lub cierpią na schorzenia kręgosłupa przebiegające z bólami.

W jaki sposób masaż wpływa na kręgosłup?

Zazwyczaj nie myślimy o tym jak dbać o kręgosłup, do czasu aż zaczniemy odczuwać pierwsze dolegliwości pochodzące od niego. Bóle kręgosłupa często wywoływane są przez ucisk na nerwy, wynikający z nieprawidłowej pozycji ciała, na przykład podczas pracy przy komputerze lub w ogródku. Czasem również przeciążenie pewnej partii ciała podczas ćwiczeń powoduje dolegliwości bólowe. Aby rozpracować ten ból, należy dotrzeć do spiętych mięśni, również tych leżących głębiej, podtrzymujących kręgosłup. Pierwszą rzeczą, w której pomaga masażer do kręgosłupa, jest pobudzenie krążenia krwi w obolałych miejscach, poprzez wytwarzanie ciepła przez urządzenie oraz wibracje o odpowiednim natężeniu. Rozgrzewanie w ten sposób mięśni wpływa na nie relaksująco i zmniejsza bóle. Takie wibracje wpływają korzystnie na napięcie mięśniowe i tym samym w ciągu kilkunastu minut są w stanie zniwelować ból różnego pochodzenia.

Jak dbać o kręgosłup na co dzień?

Niewielkich rozmiarów poduszka masująca o kilku stopniach wibracji, z możliwością wytwarzania ciepła, daje dużą ulgę dla spracowanego kręgosłupa. Po ciężkiej pracy w ogrodzie, kiedy kręgosłup był narażony na wygięcie w nienaturalnej pozycji, lub po długiej jeździe samochodem, dobrze jest znaleźć chwilę dla siebie i poświęcić ją na masaż. Szczególnie podatne na przeciążenie są odcinki szyjny i lędźwiowy kręgosłupa. Warto więc kupić masażer kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego, który można używać w obydwu tych miejscach. Krótka sesja polegająca na położeniu się lub spoczęciu w pozycji siedzącej na krześle z przymocowanym na odpowiedniej wysokości masażerem, jest w stanie zdziałać cuda. Uciskające ruchy wypustek masujących przypominają dotyk masażysty i naśladują go. Są w stanie bardzo precyzyjnie pobudzić mięśnie głębokie, poprawić krążenie krwi i rozgrzać mięśnie. Szybko likwidują uczucie bólu. Warto sprawić sobie masażer do kręgosłupa, gdy ma się pracę wymagającą wielu godzin siedzenia przy komputerze lub w pozycji siedzącej. To również fantastyczne rozwiązanie dla osób czynnie uprawiających sport i często narażonych na przeciążenia kręgosłupa oraz zakwasy. Masażer z pewnością stanie się ulubionym sposobem na relaks dla całej rodziny!

Dodaj komentarz

Back to Top