Jakie lampy wybrać do niskich pomieszczeń?
0 Comment 29723

Jakie lampy wybrać do niskich pomieszczeń?

Wnętrza
[REKLAMA]

Większości osobom niskie pomieszczenia mogą kojarzyć się głównie z takimi miejscami jak np. antresolami, strychami, poddaszami lub piwnicami. Jednak w rzeczywistości również i w naszych mieszkaniach możemy mieć do czynienia z tego typu pomieszczeniami i to nie tylko w przypadku starego budownictwa, ponieważ zostało przyjęte, że wszystkie te wnętrza, w których mamy mniej niż 2,5 metra wysokości, uznawana są za niskie. Dodatkowo tego typu pomieszczenia dość często mogą posiadać również niskie nadproża drzwiowe i okiennice, co jeszcze bardziej utrudnia ich aranżację.

W przypadku niskich pomieszczeń kłopotliwe będzie nie tylko samo ich urządzenie w postaci wyboru odpowiednich mebli, ale także w zakresie doboru właściwego oświetlenia, które nie będzie zajmowało wiele miejsca. Wykorzystanie zbyt dużych elementów oświetleniowych, do których możemy zaliczyć m.in. rozłożyste żyrandole, przyczynią się do jeszcze większego optycznego zmniejszenia pomieszczenia. Dlatego też w tego typu wnętrzach warto, jest postawić na minimalizm, który pozwoli nie tylko na optyczne zwiększenie przestrzeni, ale także da możliwość zadbania o jego funkcjonalność oraz odpowiednią stylistykę i odbiór wizualny całej przygotowanej aranżacji. Doskonałym tego przykładem są lampy sufitowe czarne.

Oświetlenie do niskich pomieszczeń – jak je wybrać i na co zwrócić uwagę?

Chcąc zadbać o odpowiednie oświetlenie do niskiego pomieszczenia w postaci np. pokoju, kuchni, czy też salonu, ważne jest, aby wybór produktów nie był przypadkowy, a wręcz przeciwnie bardzo dobrze przemyślany. Dlatego też w tym przypadku doskonałym rozwiązaniem może okazać się niejedna lampa Spotlight, która pozwoli uniknąć sytuacji, w których przebywanie w tego typu wnętrzach może okazać się dość niekomfortowe, a niekiedy wręcz klaustrofobiczne. Zbyt duże, rozłożyste i nisko zawieszone oświetlenie może również stanowić niemałą przeszkodę w ciągach komunikacyjnych, zwłaszcza w przypadku wysokich osób. Stąd też nie chcąc przytłoczyć całej aranżacji, zmniejszając przy tym optycznie wnętrze, w przypadku niskich pomieszczeń warto, jest postawić na takie produkty oświetleniowe jak:

– Nowoczesne plafony – które stanowią idealne rozwiązanie w tego typu wnętrzach, ponieważ zajmują niewiele miejsca, a potrafią dać naprawdę dużo światła. Dodatkowo przylegają do sufitu, co zapewnia rozproszenie światła po nim, dzięki czemu zostaje optycznie powiększone pomieszczenie. Doskonale sprawdzają się zarówno w roli oświetlenia głównego, jak i wspomagającego, tym bardziej że można je także montować na ścianach.

– Lampa na szynie – jest to jedno z popularniejszych i niezwykle chętnie wybieranych rodzajów oświetlenia, również w przypadku niskich pomieszczeń. Jej wysoka funkcjonalność i walory użytkowe, pozwalają na dostosowanie/regulowanie kąta padania światła do własnych potrzeb i to bez konieczności wzywania elektryka. Tego typu produkty doskonale sprawdzają się zarówno we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

Dodaj komentarz

Back to Top