Ochrona doskonała. Bistatyczne bariery mikrofalowe i ich praktyczne zastosowanie
1 Comment 8050

Ochrona doskonała. Bistatyczne bariery mikrofalowe i ich praktyczne zastosowanie

Technologia
[REKLAMA]

Bistatyczne detektory mikrofalowe to profesjonalne rozwiązania techniczne służące do ochrony zewnętrznej. Składają się z nadajnika i odbiornika, które ustawione naprzeciw siebie wytwarzają strefę ochronną. Wielkość strefy jest zależna od kilku czynników, m.in. od rodzaju i zasięgu anteny, odległości między urządzeniami oraz czułości systemu.

Zastosowanie barier mikrofalowych
Bariery mikrofalowe zostały zaprojektowane jako jeden z wiodących elementów zewnętrznej ochrony obwodowej obiektów wysokiego ryzyka, takich jak porty lotnicze, kompleksy wojskowe, elektrownie jądrowe, zakłady chemiczne, więzienia czy muzea. Z tego względu, detektory cechują się najwyższym stopniem niezawodności i potrafią dostosować się do rozmaitych warunków pogodowych, przy równoczesnym zachowaniu efektywności i znikomej liczby fałszywych alarmów. Istnieje możliwość regulacji czułości i czasu pobudzenia detektorów mikrofalowych, w celu wyodrębnienia sygnału alarmowego od innych sygnałów. Bariera potrafi »odczytywać« różnicę pomiędzy masą człowieka, a pomniejszymi masami zwierząt, takich jak koty, szczury, myszy, króliki, czy ptaki – komentuje przedstawiciel firmy ATLine z Łodzi, wyspecjalizowanej w dostarczaniu oraz projektowaniu i wykonywaniu systemów ochrony.

Zalety systemu bistatycznego
Aby uniknąć interferencji, wynikłej z nachodzenia na siebie różnych stref ochrony, w większość detektorów można ustawiać kilka kanałów pracy. Dzięki systemowi bistatycznemu nie jest możliwe oślepienie czujki, a każda tego typu próba zostaje od razu wykryta. ,,Nowoczesne konstrukcje pozwalają wykryć próby ingerencji, takie jak otwieranie obudowy, przenoszenie lub przekręcanie czujki, oślepianie, a także niszczenie odbiornika bądź nadajnika” – dodaje ekspert ATLine. Układ elektryczny detektorów mikrofalowych zawiera obwód ładowania baterii, zapewniający pracę czujki nawet w sytuacji kryzysowej, np. przy zaniku zasilania.

Ceniona niezawodność
Technologia barier mikrofalowych jest rozwijana z sukcesami od lat, a dziś stanowi właściwie synonim idealnej ochrony obwodowej. Wszystko to dzięki prostocie montażu, niezawodności działania oraz sporej przystępności cenowej. Mogą przekonać się o tym Państwo sami, nabywając odpowiedni produkt z oferty ATLine, bądź innej firmy prowadzącej sprzedaż nowoczesnych systemów alarmowych. Satysfakcja gwarantowana!

1 Komentarzy

  1. Sprężyny 20 lutego 2017 at 19:22

    Uwielbiam czytać o nowych technologiach a bariery mikrofalowe to na pewno bardzo ciekawe rozwiązanie. Oby więcej takich wpisów. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Back to Top