Filtr DPF – czy warto kupować używany?
0 Comment 22412

Filtr DPF – czy warto kupować używany?

Motoryzacja
[REKLAMA]

Filtry cząstek stałych (DPF) odgrywają kluczową rolę w redukcji emisji szkodliwych substancji przez pojazdy z silnikami wysokoprężnymi. Części te, jak każdy podzespół samochodu, mają jednak określoną żywotność. Wymiana takiego filtra na nowy może być bardzo kosztowna. Dlatego coraz większa liczba kierowców zastanawia się nad zakupem używanego DPF-a. Sprawdź, czy to dobre rozwiązanie.

Czym właściwie jest filtr DPF?

Filtr DPF to urządzenie montowane w układzie wydechowym pojazdu, zaprojektowane w celu redukcji emisji cząstek stałych, powstających podczas spalania paliwa w silniku diesla. Działanie DPF polega na mechanicznym zatrzymywaniu zanieczyszczeń, takich jak sadza, w jego strukturze. Dzięki temu procesowi, filtr skutecznie ogranicza ilość emitowanych cząstek do atmosfery, przyczyniając się do poprawy jakości powietrza oraz spełnienia coraz bardziej rygorystycznych norm emisji spalin. Odpowiednia praca filtra DPF ma kluczowe znaczenie dla ochrony środowiska.

Ile kosztuje nowy filtr DPF?

Koszt filtra DPF może różnić się ze względu na kilka czynników. Cena samego filtra DPF zależy głównie od marki i modelu samochodu, a także od jakości tego komponentu. W przypadku starszych aut bardzo często okazuje się, że zakup nowego filtra jest nieopłacalny. Jego cena może wynosić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, co stanowi duży procent wartości całego pojazdu.

Dlatego coraz częściej kierowcy szukają alternatywnych rozwiązań, takich jak zakup używanego DPF-a. Dziś bez problemu znajdziesz oferty filtrów z drugiej ręki, demontowanych w ramach recyklingu przed złomowaniem samochodu. Używane DPF-y do aut wielu marek ma m.in. skup aut w Pile, który prowadzi również sprzedaż wysyłkową części.

Czy warto kupić używany filtr DPF?

Zakup używanego filtra DPF może wydawać się atrakcyjnym rozwiązaniem ze względu na niższy koszt w porównaniu z nabyciem nowego. To jednak nie jedyna korzyść, przemawiająca za wybraniem części z recyklingu.

W przypadku niektórych bardzo starych lub rzadziej spotykanych w naszym kraju samochodów, znalezienie nowego, oryginalnego filtra DPF może być trudnym zadaniem. Wtedy używany komponent to często jedyne wyjście. Zwykle nie warto także inwestować w nową część, jeśli auto ma już bardzo niską wartość rynkową. W takiej sytuacji sprawny, używany filtr DPF to najsensowniejszy wybór pod względem ekonomicznym.

Gdzie kupić używany filtr DPF?

Jeśli zdecydujesz się na używany filtr DPF, pamiętaj, że niezwykle istotny jest jego stan i wydajność. To część wysoce podatna na zużycie. Przy zakupie modelu z drugiej ręki musisz być pewnym, że filtr nie jest zbyt mocno wyeksploatowany.

Dlatego warto skorzystać z oferty sprawdzonych sprzedawców, takich jak Scrabcar. Firma prowadzi skup aut w Koszalinie, w którym przed złomowaniem pojazdu, poddaje recyklingowi wszystkie nadające się do tego części. Doświadczeni specjaliści dokładnie sprawdzają filtry, zanim trafią one do sprzedaży, a także oferują 7-dniową rękojmię, która daje Ci pewność, że zakupiony produkt jest sprawny i spełnia swoje funkcje.

Dodaj komentarz

Back to Top