Bezpieczeństwo w firmie – tylko system BMS!
0 Comment 241

Bezpieczeństwo w firmie – tylko system BMS!

Firma
[REKLAMA]

Wszędzie tam, gdzie bezpieczeństwo jest kluczowe, np. banki, magazyny z drogim sprzętem, biura z ważną dokumentacją, muzea z cennymi zabytkami itd., konieczna jest najlepsza z możliwych ochrona .Przede wszystkim porządku strzeże profesjonalna firma ochrony mienia, ale to często jest niewystarczające.

System BMS co to takiego?

To coś więcej niż inteligentny dom i inteligentny, zintegrowany system zarządzania. Building Management Systems to automatyczny manager budynku, który steruje nim tak, aby zachowana była maksymalna oszczędność, komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Zintegrowanie ze sobą wielu systemów w jeden inteligentny system zarządzania, opanowanie tysięcy metrów kwadratowych potężnego budynku w jedną, połączoną na rożnych poziomach całość, to jak najbardziej możliwe dzięki zaawansowanemu technologicznie systemowi smart BMS. Co więcej, umożliwia on sterowanie tą całą skomplikowaną machiną połączonych urządzeń i systemów za pomocą tabletu czy smartfona. Wystarczy wciśnięcie jednego guzika, aby bez problemu nadzorować systemem, płynnie, oszczędnie i bezpiecznie.

Integracja systemów pod kontrolą

Oczywiście trzeba dopracować każdy system pojedynczo, aby potem móc je połączyć w jedną płynną całość. Na początku należy wybrać te systemy, które mają być ze sobą zintegrowane i przygotować je do dalszej pracy zespołowej. Za pomocą kontrolerów i łącz szeregowych zaprogramowane systemy zostają ze sobą złączone w jedną instalację. Następnie trzeba je przygotować do wspólnej pracy, dbając m.in. o przesył informacji między nimi i informowanie pracowników np. o zagrożeniach pożarowych czy pojawieniu się obcych osób na terenie formy po jej zamknięciu.

Co się zyskuje?

Oprócz zaoszczędzenia czasu na obsługę wszystkich urządzeń po kolei, kiedy stosujesz system BMS w firmie, zyskujesz też optymalizację kosztów – mniejsze zużycie energii, paliwa opałowego oraz oszczędzasz na zatrudnianiu pracowników. Do spadku cen za użytkowanie instalacji i różnych sprzętów przyczynia się automatyczna regulacja, ciągłe informowanie (płynny przepływ informacji) oraz możliwość stałego wglądu w zebrane informacje i ich kontrola. Dzięki temu pracuje się łatwiej i bezpieczniej, pożytkując siły i czas na załatwianie potrzebnych spraw pomagających w rozwoju firmy.

Systemy BMS to znaczne ułatwienie życia i optymalizacja nie tylko kosztów, a le też komfortu pracy oraz warunków. Inteligentne gaszenie światła, włączanie klimatyzacji czy alarmowanie o niebezpieczeństwach to klucz do sukcesu firmy. Można się o tym przekonać po podliczeniu rocznych kosztów eksploatacyjnych.

Dodaj komentarz

Back to Top