Nauka przez zabawę online? Czy to możliwe?
2 komentarze 498907

Nauka przez zabawę online? Czy to możliwe?

Edukacja, Nauka, Rozrywka
[REKLAMA]

Badania naukowe już wiele lat temu potwierdziły, że najlepszą metodą nauczania jest zabawa. Dla wielu osób jest to dość kontrowersyjne twierdzenie, bo jak można łączyć zabawę z edukacją? Zabawa jest przyjemna, a nauka kojarzy nam się z obowiązkiem, do którego większość była zmuszana. I właśnie dlatego należy umacniać pozytywne wzorce, włączając elementy edukacji do codziennych zabaw naszego dziecka. Jakie uzyskamy z tego korzyści?

Dlaczego nauka przez zabawę jest efektywna?

 

  • Zmniejsza zmęczenie – na pewno pamiętacie znudzenie i senność, jaką wywoływały niektóre szkolne lekcje. Szczególnie te, które nauczyciel prowadził w sposób monotonny i bez większego polotu. Zabawa z elementami nauki jest tego zaprzeczeniem. Angażuje uwagę dziecka, pozwala mu się skoncentrować na temacie zajęć, nie wywołując uczucia przymusu. W rezultacie dziecko z przyjemnością oddaje się takim zajęciom, traktując je jako jeden z wielu sposobów organizowania sobie wolnego czasu.
  • Uczy współpracy – zabawy edukacyjne można podzielić na te indywidualne i grupowe. Biorąc udział w tych drugich, dziecko nie tylko pogłębia swoją wiedzę na konkretny temat, ale uczy się pracy z innymi osobami. Wzmacnia to jego cierpliwość, tolerancję, a także uczy zdrowej rywalizacji. To również szansa na zawieranie nowych znajomości. Dziecko takie znacznie lepiej będzie sobie radzić w przyszłości w mniejszych lub większych społecznościach.
  • Szybkie efekty – najlepsze efekty nauki przez zabawę otrzymujemy przy uczeniu się języków obcych. Włączania obcojęzycznych słówek i zwrotów do zabaw przyspiesza ich zapamiętywanie, uczy również obrazowego kojarzenia i daje umiejętność ich naturalnego używania w codziennym życiu. Dziecko od najmłodszych lat ma kontakt z językiem obcym, co okaże się bezcenne podczas nauki języków w szkole.

Nauka języków obcych online

Dostęp do internetu jest dziś powszechny. Nie wymaga również używania komputera. Z pomocą smartfona możemy przeglądać strony internetowe, oglądać filmy, słuchać muzyki czy… rozwiązywać interaktywne quizy językowe. Są to specjalnie stworzone zabawy, które uczą dzieci języków obcych. Korzystają one z najlepszych wzorców nauczania przez zabawę, gwarantując maksymalną atrakcyjność oraz ciekawą rozrywkę dla dzieci w każdym wieku i o różnym stopniu umiejętności. Olbrzymią liczbę takich zabaw oferuje interaktywna platforma edukacyjna Squla.pl.

Czym jest Squla?

Jest to serwis internetowy, udostępniający setki quizów językowych, o różnym stopniu trudności. Użytkownicy serwisu mają do dyspozycji dziesiątki zabaw uczących dzieci języków obcych, a także matematyki, nauk przyrodniczych, plastyki i wielu innych. Zabawy mają charakter interaktywny, otrzymały również atrakcyjną dla oka, bardzo kolorową oprawę graficzną. Rozwiązywanie zagadek i zabawa możliwa jest na każdym urządzeniu, wyposażonym w przeglądarkę internetową. Stopień trudności poszczególnych zabaw został dostosowany do wieku przedszkolaków, uczniów zerówek oraz uczniów szkół podstawowych, z podziałem na klasy od 1 do 6. Wszystko to daje przekrój użytkowników w wieku od 3 do 12 lat. Aby móc przekonać się jak działa Squla, można skorzystać z bezpłatnej wersji DEMO, która jest udostępniona na stronie każdemu zainteresowanemu. W przypadku chęci skorzystania z pełnej wersji, użytkownicy mogą zdecydować się na jeden z płatnych pakietów.

2 komentarze

  1. Renata 13 sierpnia 2017 at 00:32

    Szkoda, że kiedy ja byłam mała nie było takich metod. Zazdroszczę współczesnym dzieciakom. sama korzystam z możliwości nauki języka obcego (ale nie tylko) on line.

Dodaj komentarz

Back to Top